- A
- A
- A
Policjanci na nartach pojawili się na stokach. ZDJĘCIA
Jak co roku funkcjonariusze pojawili się na trasach w największych ośrodkach narciarskich pod Tatrami. Co najważniejsze, patrole nie odbywają się na piechotę a na nartach. Dzięki temu stróże prawa pojawiają się nie tylko w okolicach stacji kolejek krzesełkowych, ale i na samej trasie. Jak mówią sami policjanci z patrolu, ich zadaniem nie jest uprzykrzanie życia narciarzom a dyskretne pilnowanie ich bezpieczeństwa.- Jak się wywrócimy to jest kupa śmiechu. Sam jestem narciarzem, teraz jako policjant nie mam zamiaru psuć ludziom tego. Na nartach zachowujemy się lepiej niż na drodze. Ludzie mają świadomość, że przyjeżdżają się pobawić. Jest kulturalnie - podkreślają policjanci.
Warto przypomnieć, że dzieci i młodzież do lat 16 mają obowiązek jazdy w kasku narciarskim. Patrole policji pojawiają się we wszystkich ośrodkach narciarskich, nie tylko w Zakopanem, ale i Białce czy Bukowinie Tatrzańskiej. Jeśli ruszy Kasprowy Wierch to i tam będziemy mogli liczyć na pomoc narciarskich policyjnych patroli. Jak mówią sami policjanci, prawie zawsze spotykają się na stokach narciarskich z sympatią i uśmiechem innych miłośników białego szaleństwa.
(Przemysław Bolechowski/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
16:37
Siła nie zna granic. Międzynarodowe zawody w siłowaniu na rękę w Krakowie
-
15:58
150 lat kolei Tarnów-Leluchów. Wielkie święto na torach w Nowym Sączu
-
15:24
Rzemieślnicze święto w Starym Sączu. Rynek pełen wyjątkowych wyrobów i regionalnych smaków
-
15:13
Rzemieślnicze serce Małopolski. Jarmark Rzemiosła w Starym Sączu
-
14:56
150 lat na stalowych szlakach. Sądeckie święto kolei w miniaturze i skali makro
-
14:53
Kraków wymieni 23 tysiące opraw oświetleniowych na LED-y
-
14:10
Kiedy życie mówi: STOP. O kryzysach psychicznych, które mogą spotkać każdego z nas
-
13:44
Zaniedbany park w Wojniczu ma się zmienić nie do poznania. Gmina zdobyła miliony na rewitalizację
-
13:02
Zabytki znów wypełni muzyka. Przed nami drugi tydzień festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie"
-
11:35
Trzęsienie ziemi w Krakowie. Kazimierz Moskal zwolniony z Wieczystej po derbach
-
10:12
Fenomen Krzywej Jabłonki
-
09:25
Ciało 64-letniego mężczyzny znaleziono w stawie pod Tarnowem
-
09:05
Spore utrudnienia w centrum Tarnowa. Zamknięte dla ruchu będą ulice sąsiadujące z kampusem
-
08:34
Rozpoczyna się remont ulicy Starowiślnej. Pierwsze utrudnienia już 27 sierpnia
-
07:35
Protest, blokada i kontrmanifestacja. Gorąco na drodze do Morskiego Oka
-
07:13
Grzmiało, wiało, padało - kolejna pracowita noc małopolskich strażaków
-
07:03
Sobota w Małopolsce z przejaśnieniami, ale miejscami popada. Możliwe też burze
-
20:16
Wielkie emocje! Pierwsze derby w tym sezonie dla Cracovii
-
13:18
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 10. - Na sygnale przez Kraków. Historia krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze