Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Zakopanem powstały nowe postoje dla dorożek. Fiakrzy są sceptyczni

  • Podhale
  • date_range Poniedziałek, 2015.08.03 18:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Pod Tatrami góralskie dorożki mają nowe postoje. W samym centrum Zakopanego fiakrzy mogą czekać na gości nie tylko na samych Krupówkach, ale i w kilku innych miejscach, m.in przy budynku poczty czy na Placu Niepodległości.

Archiwum RK

Stanisław Stopka dodaje, że jedynie na Krupówkach i przy oczku wodnym postoje zdają egzamin. Organizowanie ich po bokach deptaka nic nie da i, jego zdaniem, będą to jedynie pieniądze wyrzucone w błoto. Inne dochodowe miejsca to droga do Kuźnic i postój pod Wielką Krokwią - tam górale nie narzekają brak klientów.

 

Przemek Bolechowski/ar

Nowe postoje już działają, tymczasem jak się okazuje nie ma tam ani bieżącej wody ani też miejsca na końskie odchody. Brakuje też kratki ściekowej, żeby umyć postój. Jednak Leszek Dorula - burmistrz Zakopanego - zapewnia, że postoje będą odpowiednio przygotowane i na pewno nie będą uciążliwym sąsiadem. - Będą oznakowane, Wydział Drogownictwa planuje wszystko zorganizować - zapewnia burmistrz.

Wątpliwości mają jednak sami góralscy fiakrzy. Niektórzy z nich uważają, że postoje są za daleko od Krupówek i nie będzie chętnych do przejażdżki dorożkami. - Jestem 50 lat dorożkarzem i jest to mało rentowne - zauważa fiakier Stanisław Stopka. 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię