Przeglądy i prace serwisowe w ośrodku turystycznym PKL na Kasprowym Wierchu dobiegły końca. Od 25 maja kolej linowa i ośrodek PKL dostępne są dla turystów. Ciepłe dni są wymarzonym czasem, by rozkoszować się pięknem gór oraz ich niepowtarzalnym krajobrazem. To także odpowiedni moment, by bliżej poznać i lepiej zrozumieć Tatry, a także zasady, które panują na szlakach i na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. PKL oraz TPN już po raz kolejny łączą siły i zachęcają turystów do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji edukacyjnej #StacjaEdukacja, która od 26 maja rusza na Kasprowym Wierchu.

- Celem PKL jest dostarczanie atrakcji turystycznych wszystkim, którzy odwiedzają ośrodki należące do Grupy, ale także naszym priorytetem jest ochrona przyrody. Chcemy przekazywać niezbędną wiedzę turystom na temat jej poszanowania oraz zachowania w górach, a także to, jak być odpowiedzialnym za naturę. Dlatego po raz kolejny rusza #StacjaEdukacja. Wierzymy, że dzięki edukacyjnej inicjatywie osoby odwiedzające Tatry będą mogły poznać i zrozumieć je jeszcze bardziej – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

W ramach prowadzonej akcji przewodnicy opowiadają o tatrzańskich zwierzętach i roślinności, ochronie przyrody, górskiej topografii, zjawiskach pogodowych i ciekawostkach związanych z koleją linową PKL, która od 1936 roku wozi turystów na szczyt Kasprowego Wierchu.

Turyści podczas spotkań edukacyjnych mogą dowiedzieć się między innymi, jak powstały Tatry, jaka jest najszybsza odnotowana prędkość wiatru, a nawet jaką największą odległość potrafi skoczyć kozica górska w dal lub wzwyż czy jaką temperaturę ciała mają świstaki.

Prelekcje prowadzone są co 15 minut w trzech oznakowanych punktach, którymi są: stacja górna kolei linowej PKL, Sucha Przełęcz, Kasprowy Wierch - szczyt.

Akcja edukacyjna na szczycie Kasprowego Wierchu potrwa do końca września.