- A
- A
- A
Mija rok od tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Szaflarach. Akt oskarżenia niebawem trafi do sądu
Akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Szaflarach podczas egzaminu na prawo jazdy powinien wkrótce trafić do sądu. Choć w piątek minie rok od wypadku, w którym pod kołami pociągu zginęła osiemnastoletnia kursantka, dopiero teraz udało się zebrać wszystkie opinie biegłych.Jak tłumaczy szef nowotarskiej prokuratury, Józef Palenik konieczne było zebranie opinii wielu biegłych - specjalistów z zakresu zarówno ruchu drogowego, przygotowań do egzaminu, jazd egzaminacyjnych, jak i ruchu kolejowego. Przeprowadzane były eksperymenty procesowe. Teraz prokuratura ma już komplet opinii.
Do końca przyszłego miesiąca akt oskarżenia przeciwko egzaminatorowi powinien trafić do sądu rejonowego w Nowym Targu. Przypomnijmy, przed uderzeniem pociągu mężczyzna zdołał wyskoczyć z auta, które najpierw nie zatrzymało się na znaku "stop", a potem utknęło na przejeździe kolejowym. Zdająca egzamin osiemnastolatka została wewnątrz. Zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śledczy uważają, że egzaminator miał wystarczająco dużo czasu, żeby podjąć działanie, które mogłoby uratować kobietę.
(Martyna Masztalerz/ew)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
11:44
Niezwykła góralska pasterska w Beskidzie Wyspowym
-
11:00
Kard. Grzegorz Ryś: Kościół jest dla wszystkich, ale nie ma akceptacji dla niektórych postaw
-
10:55
Bożonarodzeniowy poranek w Zakopanem
-
10:15
Trza być w kiyrpcak we Wiliom. Z wizytą u górali podhalańskich w Poroninie
-
09:19
Mroźne Boże Narodzenie w Małopolsce – słońce, ale poniżej zera
-
14:25
Najwyżej położona Pasterka w Polsce na Wiktorówkach
-
13:21
Jedna z krakowskich tradycji przerwana. Kwiaciarki nie złożyły życzeń Adasiowi
-
13:05
Co im wyszeptał las?
-
12:18
Światło w mroku. Monika Dudek o zimie, świętach i powrocie do istoty tradycji
-
12:00
Filozofia na tropie Kevina, który został sam w domu. Co chce nam powiedzieć nieśmiertelny świąteczny klasyk?
-
10:53
W Zakopanem święta w śnieżnej scenerii. Trudne warunki na tatrzańskich szlakach
-
10:22
W Kopalni Soli w Wieliczce oraz Bochni już rozpoczęli świętowanie Bożego Narodzenia
-
09:52
Straż pożarna ostrzega przed pożarami podczas świąt. Winna jest głównie... nieuwaga
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze