Zamówiliśmy bardzo dawno sporo szczepionek, ale Kraken jest problemem ogólnopolskim.  Nie ma tych szczepionek, w niektórych miejscach dostarczono ułamek zaledwie zamówionych dawek. Nie dostaliśmy tej szczepionki do teraz. Codziennie sprawdzamy możliwość zamawiania i dostaliśmy informację mailową, że prawdopodobnie transza dodatkowa ma dotrzeć do Polski. Czy tak będzie, to się okaże.


Co znamienne, zainteresowanie wśród pacjentów zaszczepieniem się na najnowszą odmianę koronawirusa jest ogromne - codziennie do poradni dzwoni mnóstwo osób pytających, czy jest już możliwość tej formy profilaktyki:

Zainteresowanie jest bardzo duże. Pacjenci pytają, natomiast nie możemy ich zapisywać, bo nie wiemy, kiedy ta szczepionka. Zainteresowanie przerasta nasze oczekiwania, bo dotychczas szczepiliśmy tygodniowo kilkanaście osób, a teraz kilkadziesiąt osób dziennie pyta o Krakena.


Na razie nie wiadomo, kiedy do Zakopanego dotrą zamówione szczepionki przeciwko nowej odmianie koronawirusa. Zresztą jest to problem ogólnopolski. Praktycznie w żadnym regionie nie ma możliwości jej kupienia - jeśli nawet dawki docierają do aptek to w niewielkich ilościach i błyskawicznie znikają.