Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Caritas przekazał pomoc materialną i zapomogi dla poszkodowanych w Nowej Białej

  • Krzysztof Orski
  • date_range Wtorek, 2021.06.22 11:25 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.22 11:26 )
Caritas Archidiecezji Krakowskiej wysłał transport pomocy materialnej dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej na Spiszu. Organizacja wypłaciła też zapomogi w wysokości 5 tys. zł dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową.

fot: Marek Lasyk

W transporcie, który wyjechał z punktu socjalnego Caritas w podkrakowskich Brzegach znajdowała się m.in. trwała żywność, nowa odzież, pościel, koce i ręczniki, a także sprzęty gospodarstwa domowego (garnki, talerze, sztućce itp.). Były również rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekcyjne.

„Nie zapomnieliśmy też o słodyczach dla dzieci. Dary zostały wyładowane w szkole, gdzie jest zorganizowany punkt przekazywania pomocy. Powstaną z nich paczki dla poszczególnych rodzin” - podała we wtorek Agnieszka Homan, rzeczniczka Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W Nowej Białej dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Andrzej Kamiński przekazał zapomogi w wysokości 5 tys. zł dla 22 rodzin, które straciły dach nad głową. „W ten sposób mogą kupić od razu najpotrzebniejsze rzeczy, czekając na wypłatę obiecanych środków” – stwierdził. Pomoc zapowiedziały też inne Caritas diecezjalne.

Osobom chcącym włączyć się w pomoc Caritas udostępnił konto do wpłat: Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem "Nowa Biała".

Pożar wybuchł w Nowej Białej w sobotę po godzinie 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin - ok. 110 osób. Spłonęło też ok. 50 obiektów gospodarczych. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Pod opieką lekarzy wciąż jest jedna osoba.

Tematy:
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Krzysztof Orski

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię