Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy stadion Sandecji będzie prawdziwą wizytówką miasta

  • Nowy Sącz
  • date_range Środa, 2017.05.31 11:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:17 )
Nowy Sącz przygotowuje się do budowy nowego stadionu piłkarskiego. Po wejściu Sandecji do ekstraklasy obiekt musi być dostosowany do wymogów chociażby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Obecny stadion ma zostać rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowoczesne boisko z podgrzewaną murawą, zadaszonymi trybunami i odpowiednim zapleczem dla zawodników.

Fot. Damian Radziak

"Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu zaprezentowana zostanie koncepcja budowlana. Są już przygotowane mapy, prowadzone są prace geologiczne. Chcielibyśmy by Sandecja grała rundę wiosenną na własnym, a nie zapasowym boisku" – zdradza w rozmowie z Radiem Kraków Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Prezydent Nowego Sącza ma nadzieję, że budowa ruszy we wrześniu, a wiosną gotowe będą już chociażby trybuny i zaplecze od strony ul. Kilińskiego, tak by mogły być już rozgrywane mecze.

Cały stadion oddany zostanie do użytku nieco później. Wstępny koszt budowy obiektu szacowany jest na ok. 30 mln złotych. Pieniądze miasto chce pozyskać z zewnątrz. Już prowadzone są w tej sprawie rozmowy.

 

 

(Marta Jodłowska/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię