Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy Sącz: Ziarnka Gorczycy wręczone

  • Nowy Sącz
  • date_range Poniedziałek, 2014.02.03 09:27 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:05 )
Od lat pomagają potrzebującym i zachęcają do takiej aktywności kolejne osoby. Już po raz czternasty wręczono Ziarnka Gorczycy dla najbardziej zasłużonych Sądeczan.

fot. Damian Radziak


Tegoroczni laureaci to prawdziwi liderzy w działalności charytatywnej i społecznej. W kategorii osoba zwyciężyli Wiesław Wcześny , który od wielu lat organizuje m.in. wycieczki górskie dla dzieci oraz studentów uniwersytetu trzeciego wieku, a także Anna Pawłowska szefowa oddziału Caritas przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu.

Nagroda powędrowała też do Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom” z Piwnicznej Zdroju . Organizacja skupia ponad 20 wolontariuszy, którzy pomagają w finansowaniu rehabilitacji i leczeniu swoich podopiecznych. – Chcemy, aby osoby starsze i chore czuły się potrzebne – mówi Maria Kulig , prezes stowarzyszenia.

Ostatnią statuetkę Ziarnka Gorczycy otrzymał w tym roku Grzegorz Lebda , właściciel firmy BAU-GIPS z Nowego Sącza. Znana sądecka firma budowlana wspiera m.in. sądecki szpital. W 2010 roku na swój koszt wykonała remont oddziału pulmonologii, a ostatnio wsparła budowę oddziału onkologii. - Każdy, komu powodzi się nieco lepiej, powinien wspierać potrzebujących – uważa Grzegorz Lebda.
Ziarnka Gorczycy wręczono podczas uroczystej gali w sądeckim Sokole . Gwiazdą wieczoru był Artur Andrus. Dochód ze sprzedaży biletów na koncert oraz tradycyjny bal charytatywny, zostanie przeznaczony na rozbudowę sądeckiego Hospicjum o oddział dla przewlekle chorych. Na ten cel potrzeba 1,5 miliona złotych .

14. Ziarnka Gorczycy wręczone
Bartosz Niemiec/ew
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię