Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy Sącz: dzikie wysypiska to wciąż duży problem

  • Nowy Sącz
  • date_range Poniedziałek, 2014.03.24 08:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:06 )
Nie takiego widoku spodziewali się sądeczanie, którzy w miniony weekend postanowili wybrać się na wiosenny spacer. Zarówno nad brzegami Dunajca, jak również Kamienicy i Łubniki oraz w lasku Falkowskim zaroiło się od dzikich wysypisk śmieci.

fot. Bartosz Niemiec

Posłuchaj wypowiedzi dyrektor wydziału gospodarki komunalnej w Nowym Sączu

Miejscy urzędnicy zapewniają, że od początku marca służby porządkowe i więźniowie z zakładu karnego w Nowym Sączu starają się uprzątnąć nagromadzone odpady, wciąż jednak przybywają nowe miejsca, gdzie zostawiane są śmieci.

- Mimo że od pół roku funkcjonuje ustawa śmieciowa, która miała wyeliminować dzikie wysypiska one wciąż powstają – przyznaje Dorota Goławska, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej w Nowym Sączu.

Ustawa śmieciowa sprawiła, że każda gmina stała się właścicielem śmieci wytwarzanych na jej terenie. Gminy mają zorganizować mieszkańcom odbiór odpadów i zachęcać ich do segregacji. Ustawa nałożyła też na gminy obowiązek usuwania nagromadzonych nielegalnie śmieci. – Niewywiązanie się z niego grozi włodarzom konsekwencjami prawnymi – przypomina Mirosław Chrapusta, dyrektor wydziału prawnego i nadzoru urzędu wojewódzkiego w Krakowie.

[

Posłuchaj:  Majówka z Radiem Kraków w Wysowej Zdrój!
Hałdy śmieci na "Szlaku Orlich Gniazd" koło Krakowa
Dzikie wysypiska śmieci w okolicach Nowego Sącza
Bartosz Niemiec/ew
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię