Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nieoczekiwany występ wokalny podczas sesji rady gminy Stary Sącz

Gorącą dyskusję wywołuje w internecie fragment ostatniej sesji rady gminy Stary Sącz. Radni powrócili na niej do uchwały z 2019 roku w sprawie powstrzymania ideologii gender i LGBT oraz obrony praw katolików. Na wniosek przewodniczącego rady, pod głosowanie trafił wniosek o uchylenie uchwały. Przeciwko takiemu rozstrzygnięciu wystąpiła radna PiS Lidia Szewczyk, kończąc swój głos zaintonowaniem "Bogurodzicy"...

Stary Sącz, rynek. Fot. Damian Radziak

Po pierwszych słowach pieśni wszyscy radni starosądeccy wstali, ale trudno ustalić, kto przyłączył się do wspólnego wykonania - mówi przewodniczący rady Andrzej Stawiarski dodając, że wszyscy byli w maseczkach i trudno było dostrzec, kto poruszał ustami.

Ostatecznie w głosowaniu stosunkiem głosów 11 do 9, rada gminy Stary Sącz zdecydowała o uchyleniu kontrowersyjnej uchwały.

Autor:
Sławomir Wrona

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3286335

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię