W efekcie ulice miasta zatłoczone są samochodami szkół nauki jazdy co w godzinach szczytu rodzi wiele problemów. Stad już kilka lat temu pojawił się pomysł otwarcia ośrodka egzaminacyjnego na Podhalu. "Wszystko jest gotowe a pomysł poparł zarząd województwa" – informuje Waldemar Olszyńki, dyrektor sądeckiego MORD-u.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem siedziba nowego ośrodka egzaminacyjnego wraz z placem manewrowym zostanie otwarta przy ulicy Wojska Polskiego 9 w Nowym Targu. Kandydaci na kierowców z całego Podhala na miejscu będą mogli zdobyć uprawnienia do jazdy motorowerem, quadem, motocyklem lub samochodem osobowym. Nowotarscy kursanci cieszą się z tego pomysłu.

Pomysł podoba się również instruktorom nauki jazdy, choć dzięki filii ośrodka na Podhalu spadnie cena kursów na prawo jazdy. "Płyną z tego same korzyści" – ocenia instruktor Arkadiusz Żukowski.

Z przygotowanej przez dyrekcję sądeckiego MORD-u kalkulacji wynika, że nowotarska filia będzie w stanie sama się utrzymać. Jeśli radni przyjmą projekt, placówka zostanie otwarta w grudniu tego roku.(Sławomir Wrona/ko)