Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kto zwycięży w wyborach w Nowym Sączu? Sondaż

  • Nowy Sącz
  • date_range Środa, 2018.10.17 20:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:39 )
W zbliżających się wyborach najlepszy wynik odnotowałaby Iwona Mularczyk (PiS), na którą zagłosować zamierza niespełna 27% ankietowanych deklarujących udział w wyborach. Na wejście do 2. tury szanse mają także: Leszek Zegzda i Ludomir Hanzel z poparciem oscylującym wokół 21%. Co ciekawe, obaj ci kandydaci w 2. turze wygrywają z kandydatką PiS. Sondaż dla Radia Kraków na próbie tysiąca osób opracował Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

Fot. Damian Radziak

I tura:

Na Krzysztofa Głuca głos oddałoby 10% badanych. Pozostali kandydaci otrzymali nie więcej niż 3% wskazań.

 

Symulacje ewentualnych II tur:

 

Rada Miasta

W wyborach do Rady Miasta największym poparciem cieszy się PiS – 36%. Koalicja Obywatelska może liczyć na blisko 19%, a Koalicja Nowosądecka   - 17%.    

 

Frekwencja


Udział w wyborach deklaruje ponad 63% ankietowanych mieszkańców Nowego Sącza, przy czym zdecydowanie zagłosuje prawie 60%.   W wyborach nie zmierza wziąć udziału niespełna 35%.


Badanie zostało zrealizowane przez IBRIS w październiku wśród dorosłych mieszkańców Nowego Sącza metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).  

 

 

 

RK/jgk

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię