Czy zastanawialiście się kiedyś jak dbać o Wasze domowe archiwa? Co zrobić, by stare zdjęcia pradziadków nie zacierały się jak nasza pamięć? Jak przechowywać klisze negatywowe, stare dokumenty, albumy fotograficzne, filmy, na co uważać, żeby ich nie uszkodzić? Jakie warunki szkodzą naszym domowym zbiorom, jakie są dla nich wskazane?

Zapraszamy na cykl otwartych konsultacji Muzealne vademecum w oddziale MuFo Józefitów. Podczas naszych comiesięcznych spotkań będziecie mieć okazję nie tylko poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o digitalizacji, konserwacji i wielu innych sprawach związanych z dbaniem o domowe kolekcje fotografii! Waszymi przewodnikami będą specjaliści MuFo pracujący na co dzień w tym niezwykłym oddziale!

Ciemnia fotograficzna to fascynujące miejsce. W tym często niewielkim pomieszczeniu, przypominającym pracownię szalonego naukowca dzieją się rzeczy niezwykłe. Mieszają się ze sobą różne mikstury, następują po sobie różne czynności, których celem jest wywołanie obrazu fotograficznego. A aury niezwykłości dodaje temu wszystkiemu czerwone światło – jedyne, które pozwala na bezpieczne przeprowadzenie tego procesu. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w ramach cyklu Muzealne Vademecum, gdzie nie tylko poznamy wszystkie tajemnice ciemni fotograficznej MuFo, ale spróbujemy swoich sił podczas warsztatów w niej.

Prowadząca: Dorota Marta – Pracownia Dokumentacji Obrazowej MuFo.

 

Ważne informacje

• Spotkania odbywają się w MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16.

• Cena: 10 zł.

• Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).

• Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila dat interesujących Państwa spotkań.

• Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl