W telewizji pokazali.... To moja ulubiona piosenka - już od dawna.
No bo rzeczywiście - pokazali. Najpierw wmawiali nam, że jesteśmy narodem
tancerzy. Potem - że kucharzy, a teraz - że wokalistów. "Wojsy", "Faktory" i inne
"Mastbe..." - atakują z każdej strony. Chociaż kucharze też - tylko z tańcem
coś ostatnio kiepsko. No, ale do rzeczy....
Z telewizyjnych widowisk można było i nadal można wywnioskować , że Polak ma
słuch absolutny. Potrafi rozpoznać piosenkę po jednej nutce, znając tylko nazwisko
wokalisty. Ponadto Polak potrafi zaśpiewać (podobno) wylosowaną piosenkę, z
zespołem tak, jakby ją tydzień ćwiczyli, a potem krzyknąć: "tak to leciało".
Nawiasem mówiąc ten ostatni szoł był tak absurdalny, że jego twórcy chyba zapadli
się pod ziemię ze wstydu, bo od jakiegoś czasu już go nie widzę.
Aż strach pomyśleć, jakie jeszcze wokalne umiejętności mogą się ujawnić w kolejnych
telewizyjnych konkursach śpiewaczych, ale ja już sie boję.
Pozostaje tylko zapytać - skoro u nas tylu śpiewaków, że się w jednej telewizji nie
mieszczą, to dlaczego najbardziej znanymi na świecie, polskimi wykonawcami są
formacje death-metalowe, gdzie śpiew nie jest priorytetem - mówiąc delikatnie.
Dlaczego każdego roku nasi śpiewacy zaliczają spektakularną klęskę na Eurowizji?
Dlaczego w Polsce, żaden wykonawca nie jest w stanie zagrać trasy dla 100.000
osób, grając w Spodku, na Torwarze i podobnych halach.
Dlaczego... no, nieważne - nie będę Państwa zanudzał.
To była tylko próba przeprowadzenia dowodu na to, że takie widowiska absolutnie
nie służą, ani lansowaniu kogokolwiek, ani poszukiwaniu talentów - tylko nabijaniu
sobie oglądalności i złotówek z smsów. Bo przecież chętnych na to, żeby za wszelką
cenę pokazać się w telewizji na pięć minut jest mnóstwo - można powtórzyć
za Gołasem: "Gdyby im tego kiedyś zabrakło.... Nie, nie zabraknie".
A co z oglądającymi te popisy? Na to już Państwo muszą odpowiedzieć sobie
sami.... Ja - póki co - mam dość. Wracam do starych płyt. Telewizyjny "szołbiznes"
wykończyłby nawet Mercurego - o ile Wojewódzki dałby mu w ogóle dojść do głosu.
- A
- A
- A
Must Be The Voice Of X Factor.
Parcie na szkło, czy klęska urodzaju na gwiazdy?Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
11:13
Słuchacz Radia Kraków sfotografował nietypową tablicę rejestracyjną. Za takie zmiany grozi mandat
-
10:46
Grupa handlująca narkotykami rozbita. Zatrzymano 7 osób, zabezpieczono ponad 80 kg środków odurzających
-
09:58
Wakacje w krakowskiej komunikacji. Zmiany w rozkładach i więcej kursów na lotnisko
-
09:35
Kto może zostać ławnikiem?
-
09:17
Więcej patroli, więcej kontroli. Policja rozpoczyna wakacyjną akcję na drogach
-
08:52
Gillette zakpiło z FIFA? Nie, to był świetnie przygotowany fejk
-
08:51
Wisła szuka...siatkarzy z ogloszenia
-
08:15
Wicewojewoda Ryszard Śmiałek (Nowa Lewica): "Nie ma żadnych saloników VIP w małopolskich szpitalach"
-
08:01
"Janosik. Przebudzenie" - spektakl plenerowy Teatru Tej Ziemi
-
07:48
Powstaje koncepcja toru kajakowego na Dunajcu. To pierwszy krok do budowy
-
07:21
Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej nie musi zniknąć. Kurator uspokaja po decyzji ministerstwa
-
06:58
Wakacje czas start! Prawie 5 mln uczniów kończy rok szkolny
-
06:33
Upalny piątek w Małopolsce. Miejscami do 32 stopni
-
06:14
W sobotę minie nas kilometrowa planetoida
-
22:49
Sztuka ponad granicami. W Sukiennicach otwarto wystawę z kolekcji Kijowskiej Narodowej Galerii Sztuki
-
22:34
Z Kijowskiej Narodowej Galerii Sztuki do krakowskich Sukiennic
-
18:30
Najważniejsze akcesoria rowerowe. Czego nie może zabraknąć na trasie?
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze