Teoretycznie każdego dnia jest kilkanaście kursów z Chrzanowa przez Jaworzno do Katowic. Zdaniem mieszkańców, z powodu remontów dróg, w praktyce autobusy te spóźniają się lub nie jadą wcale.

Mamy bardzo mało autobusów, połączenia są rzadkie, wieczorem dość wcześnie się kończy możliwość dostania się czy do miasta z osiedla, czy z centrum miasta właśnie na osiedle. Autobusy są bardzo często mocno spóźnione, czasami wypadają w ogóle z kursu, ponieważ jest to linia autobusowa obsługiwana przez Jaworzno. Są raptem dwa kursy Miejskiej Komunikacji Chrzanowskiej - około 13. i 21. Rano mamy problem z dostaniem się do pracy, a dzieci i młodzież do szkół

- mówi Marta Gawor, mieszkanka osiedla Kąty.

Marek Dyszy przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie tłumaczy, że dwa kursy, popołudniowy i wieczorny są uzupełnieniem 19 kursów obsługujących trasę z centrum Chrzanowa do osiedla Kąty. Jak dodaje, bilety okresowe są respektowane na liniach komunikacyjnych obsługiwanych przez Jaworzno.

Gmina rokrocznie coraz więcej środków finansowych przeznacza na komunikację. W tym roku jest to ponad 5 milionów złotych. Jeśli chodzi o dzieci dojeżdżające do szkół, dla których gmina powinna zabezpieczyć dojazd ze względu na odległość z domu do szkoły wynoszącą ponad 3 km, dzieciom, które są zapisane do szkół obwodowych. Szkoła kupuje bilety i przekazuje je uczniom

- mówi Jolanta Zubik, zastępca burmistrza miasta Chrzanowa i dodaje, że w budżecie nie ma pieniędzy na zwiększenie liczby kursów autobusów Miejskiej Komunikacji Chrzanowskiej.

Gmina zapewnia bilety miesięczne uczniom z trzech szkół: szkoły podstawowej nr 1 i nr 5 w Chrzanowie oraz podstawówki w Płazie. Dzieciom, które zaczynają lekcje np. o godz. 10, pozostaje korzystać ze świetlicy.

Prywatni przewoźnicy po pandemii nie wrócili na tę trasę.