- Niestety stropy groziły zawaleniem. Musieliśmy bardzo szybko usunąć wszystkie przedmioty, które tam się znajdowały i przygotować projekt przebudowy budynku, wymiany stropów, dachu. Przy okazji zadbaliśmy o wzmocnienie fundamentów i usunięcie azbestu, który na budynku wciąż się znajduje - mówi Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.

Koszt wszystkich robót szacowany jest na milion złotych. 800 tysięcy gmina pozyskała z dotacji z rządowego programu odnowy zabytków. Gmina wyłoniła już firmę, która wykona remont. Prace będą się toczyć pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Odnowiona remiza ma być gotowa za 8 miesięcy.

Zabytkowa remiza w Chrzanowie będzie wyremontowana!!!!!!!!

Chrzanowska zabytkowa remiza strażacka doczeka się remontu. W budynku przy ulicy Śląskiej ponad 150 lat temu powstała pierwsza siedziba chrzanowskiej straży pożarnej. Dziś budynek wciąż jest używanych przez strażaków ochotników. Są tutaj nie tylko wozy strażackie, ale też karetka pogotowia obsługiwana przez druhów. W tym miejscu działa też młodzieżowa drużyna pożarnicza. Jednak obiekt wymaga pilnego remontu:

21straz - dysk q

- mówi Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.
Koszt wszystkich robót szacowany jest na milion złotych. 800 tysięcy gmina pozyskała z dotacji z rządowego programu odnowy zabytków. Gmina wyłoniła już firmę, która wykona remont. Prace będą się toczyć pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Odnowiona remiza ma być gotowa za 8 miesięcy.