Ksiądz Roman Sławeński, proboszcz parafii św. Mikołaja w Chrzanowie, jest dobrej myśli. "To działanie nie dokonuje się w sferze marzeń i nieokreślonego czasu. Mamy konkretne porozumienie z gminą. Jest jasny podział kosztów, który ponosi Społeczny Komitet Budowy Pomnika św. Mikołaja i gmina. Jest rzeźba w skali 1:1 wykonana w glinie. Jest już tworzony odlew gipsowy, który służy potem do wykonania odlewu z brązu" - mówi.

- Jeżeli osoby fizyczne lub firmy wpłacą na konto Komitetu 1300 złotych, lub więcej, otrzymają pamiątkową miniaturę pomnika. Będzie to rzeźba z brązu, solidna pamiątka, która w domu zostanie na wieki. Ofiarodawcy, którzy wpłacą 2300 złotych lub więcej, zostaną uwiecznieni na ścianie pomnika jako fundatorzy - dodaje ksiądz.

Na razie udało się zebrać ok. 60 tysięcy złotych ze 150 tysięcy, które są potrzebne, by przejść do ostatniego etapu – budowy pomnika. Jak zaznacza ks. Sławeński, pomnik ten może stać się nową wizytówką miasta, z którą mieszkańcy i przyjezdni będą się fotografować.