"Film Agnieszki Holland pokazuje fałszywy obraz mundurowych" - mówiła dziś w Alwerni w Małopolsce europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Na spotkaniu ze strażakami podkreślała, że wszystkie służby mundurowe są dziś gwarantem bezpieczeństwa Polski.  

Była premier w sobotę wieczorem spotkała się z miejscowymi strażakami i odwiedziła powstające Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Zgodnie z planami placówka powinna być gotowa jesienią tego roku.

Podczas briefingu Szydło podziękowała wszystkim służbom mundurowym za ich codzienną pracę. „Rola służb mundurowych w ostatnim czasie jest szczególna, w tym naszych dzielnych strażników granicznych, którzy strzegą naszej granicy z Białorusią (…). To ludzie, którzy poświęcają swoje życie żebyśmy byli bezpieczni, a tak wiele środowisk ich atakuje” - zaznaczyła.

Według byłej premier w ostatnim czasie pojawia się wiele ataków na służby mundurowe. Przywołała firm Agnieszki Holland „Zielona granica”, który – według niej – prezentuje „jak można w sposób nieuczciwy pokazywać tych, którzy niosą pomoc innym i są dzisiaj gwarantem naszego bezpieczeństwa”.

„Musimy dbać o bezpieczeństwo wzajemne i właśnie służby mundurowe niosą tę pomoc każdemu z nas” - podkreśliła Szydło.

Jak mówiła, gwarantem Polski bezpiecznej są służby mundurowe, począwszy od straży granicznej, poprzez strażaków, policję, wojsko. „To jest nasz gwarant bezpieczeństwa, trzeba tym ludziom dziękować i pamiętać, kiedy będziemy dokonywali wyboru, jakiej chcemy Polski. Jeżeli chcemy bezpiecznej Polski, to ja proszę żebyście zaufali tym, którzy rozumieją, że bezpieczeństwo jest ponad wszystko, nie ma żadnej ceny” - apelowała Szydło do wyborców.

„Prawo i Sprawiedliwość jest takim ugrupowaniem, które o tym wie, mówimy o tym dzisiaj, że to jest priorytet i w tych wyborach będziemy właśnie decydować przede wszystkim o naszym bezpieczeństwie i suwerenności” - wskazała była premier.

Zaapelowała do wyborców o udział w referendum, bo „w tym referendum będziemy mówili również o bezpieczeństwie”.