Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pięć prób oszustwa na wnuczka w rejonie Oświęcimia. Wszystkie nieudane

Oszuści, którzy próbują okraść starsze osoby metodą "na wnuczka", zaatakowali pięciokrotnie w rejonie Oświęcimia. Nie udało się im. Seniorzy zorientowali się, że mają do czynienia z próbą wyłudzenia i informowali policję – podała w czwartek policja w Oświęcimiu.

fot: policja

"W środę po południu miało miejsce pięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka. Do przestępstwa nie doszło, gdyż seniorzy - czworo z Oświęcimia i jedna osoba z Rajska, od razu się zorientowały. Z ich relacji wynikało, że przestępcy podawali się za bliskie osoby, informując, iż córka bądź wnuczek mieli wypadek drogowy i niezbędne są pieniądze na kaucję. Seniorzy natychmiast przerywali rozmowę, kontaktując się z bliskimi lub dzwoniąc na numer alarmowy 112" – powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Jak dodała, policjanci poszukują teraz oszustów. Zaapelowali też o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc głównie na telefony stacjonarne, wyłudzają pieniądze. "Nie należy się sugerować pośpiechem, który narzucają sprawcy, a własnym rozsądkiem. Pod żadnym pozorem w takich sytuacjach nie należy przekazywać pieniędzy osobie obcej" – podkreśliła Jurecka.

Policjanta zaznaczył, że w przypadku telefonicznej prośby o pilne przekazanie pieniędzy należy natychmiast skontaktować się bezpośrednio z krewnym, który miał się znaleźć w trudnej sytuacji. W przypadku braku takiej możliwości trzeba skontaktować się z innymi członkami rodziny. We wszystkich podejrzanych sytuacjach należy niezwłocznie dzwonić pod numer najbliższej jednostki policji lub na numer alarmowy 112.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię