Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prokurator Janusz Kowalski podkreśla, że zawiadomienie dotyczy ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy. Zaznacza, że uzasadnienie jest teraz wnikliwie analizowane, ale może to trochę potrwać, bo jest bardzo obszerne. 
Prokurator podkreśla, że jest za wcześnie by mówić o błędach policjantów. Przypomina jednak, że ich zachowanie jest analizowane w ramach prowadzonego już śledztwa. 
Rzeczywiście jednym z wątków tego postępowania, które jest prowadzone przez prokuratora, jest prawidłowość i zasadność działań prowadzonych przez policję. Między innymi z tych względów to postępowanie, a w zasadzie to śledztwo, prowadzone jest w formie śledztwa osobistego prokuratora. Prokurator osobiście wykonuje wszystkie czynności w tym postępowaniu
- mówi Kowalski.
Do tej pory w sprawie śmierci nastolatki przesłuchano kilkanaście osób, zarówno rodzinę jak i osoby z jej najbliższego otoczenia. 
Po tragicznych wydarzeniach komendant wojewódzki policji zlecił kontrolę na komendzie w Andrychowie. Wobec 4 funkcjonariuszy, w ramach wyjaśnienia wszczęto postępowanie dyscyplinarne.