Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zajrzyj do Szuflady Szymborskiej

  • Kultura
  • date_range Piątek, 2013.02.01 13:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:53 )
W Krakowie wielkie otwarcie wystawy prywatnych pamiątek po Wisławie Szymborskiej.

Szuflada

Posłuchaj Michała Rusinka i Teresy Walas
Szuflada Szymborskiej fot. B.Gawryluk
Szuflada Szymborskiej w Kamienicy Szołayskich przy placu Szczepańskim 9 w Krakowie/ fot. Paweł Krawczyk

Szuflada to w Krakowie najważniejszy punkt obchodów pierwszej rocznicy śmierci Wisławy Szymborskiej. Wystawę w piątek w Kamienicy Szołayskich, otworzyli przedstawiciele Fundacji Wisławy Szymborskiej i Muzeum Narodowego w Krakowie. Szuflada wzięła nazwę od słynnej komody poetki. Komoda ma 36 szuflad , to w niej poetka przechowywała swoje legendarne już bibeloty i rupiecie.

"Szuflada jest ważną częścią wystawy, ale została schowana. Można ją oglądać tylko przez wizjer" - tłumaczy Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Ważną część wystawy tworzą przeniesione z mieszkania noblistki meble, fotografie, kolaże i część księgozbioru - wyjaśnia prof. Teresa Walas z Fundacji Wisławy Szymborskiej . Dyrektor Muzeum Narodowego Zofia Gołubiew podkreśla, że jest na wystawie również miejsce dla książek i dla poezji. Książki z biblioteki Szymborskiej zgromadzone są na ścianie jednej z sal

[

Posłuchaj: Zofii Gołubiew 

]

Szuflada Szymborskiej czynna jest w Kamienicy Szołayskich przy placu Szczepańskim 9 w Krakowie. Dla szerokiej publiczności otwarta zostanie 2 lutego.
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię