Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Modna i już! Moda w PRL" - nagrodzona Marką Radia Kraków za grudzień

  • Kultura
  • date_range Czwartek, 2015.12.17 15:38 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:37 )
Spodnie „dzwony”, jednoczęściowe kombinezony, wzory geometryczne, motywy etno ... Lista trendów na rok 2016? Nie – to nowa wystawa Głównym Gmachu MNK.

"Modna i już! Moda w PRL" , dzięki uprzejmości MNK

Modna i już! Moda w PRL

Przeważył jeden głos - ostatnią w tym roku Markę Radia Kraków otrzymuje wystawa "Modna i już! Moda w PRL". Ekspozycja odzwierciedla niepowtarzalny charakter mody kolejnych powojennych dekad w Polsce. Zobaczymy zarówno ubiory zwyczajne, codzienne, jak i kreacje wybitnych projektantów, którym przyszło pracować w Polsce lat 1945–1989.
Wystawa organizowana wspólnie przez Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Narodowe we Wrocławiu pokazuje, jak trudne i ważne było bycie modną w PRL-u. Świat mody był dla kobiet miejscem ucieczki przed nierzadko ponurą rzeczywistością komunistycznego państwa. Polki z determinacją podążały za modą, a inspiracje starały się czerpać przede wszystkim z Zachodu.
Wyruszymy w sentymentalną podróż do eleganckich lat sześćdziesiątych, szalonych siedemdziesiątych i zbuntowanych osiemdziesiątych. Zpbaczymy kreacje ślubne i wizytowe, osobne miejsce znajdziemy dla butów i nakryć głowy. Nie zabraknie też ubiorów słynnych projektantów PRL: Jerzego Antkowiaka, Kaliny Paroll, Grażyny Hase czy Barbary Hoff.

jn/mat prasowe

Modna i już! Moda w PRL

18.12.2015 - 17.04.2016
Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1

Moda w PRL-u. Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię