Profesor Czesław Robotycki etnolog i antropolog kultury, Helena Piasecka - dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie oraz Maciej Moszew znakomity krakowski szopkarz, zostali tegorocznymi laureatami Medalu Św. Krzysztofa przyznawanego przez Kapitułę pod przewodnictwem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Nagroda została ustanowiona jako dowód uznania za współpracę i pomoc dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W tegorocznej edycji laureaci uhonorowani zostali za cenne wsparcie naukowe i finansowe dorocznego Konkursu Szopek Krakowskich oraz kontynuacje tradycji krakowskich – budowania szopek bożonarodzeniowych. Przypomnijmy , ze w tym roku przypada 70-lecie Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Autorem medalu Św. Krzysztofa jest krakowski rzeźbiarz Karol Badyna którego wystawa uświetni uroczystość wręczenia nagrody. Na ekspozycji znajdą się rzeźbiarskie portrety Krakowian ale nie tylko , wśród portretowanych jest także słynna "Dama z gronostajem".
Uroczystość wręczenia medalu połączona z wernisażem wystawy odbędzie się w Sali Fontany Pałacu Krzysztofory, we czwartek 31 maja o godz. 13.00.
jd
- A
- A
- A
Medale św.Krzysztofa przyznane!
Po raz drugi wręczone zostaną nagrody Muzeum Historycznego Miasta KrakowaKomentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
13:23
70. krakowskie Juwenalia! Studenci przejęli władzę
-
13:11
Tysiące papierosów i tytoń bez akcyzy pod Tarnowem. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn
-
12:41
Prace przy wiadukcie na A4. Kolejny dzień z utrudnieniami
-
12:35
Wisła w Ekstraklasie, mobbing w MOCAKu i dorożkarz znęcający się nad koniem. Wyczyn i Blamaż Tygodnia
-
11:45
Audyt w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie. W tle oskarżenia o nieprawidłowości przy przetargach
-
11:34
Prof. Marona: Klient musi być chroniony, ale rynek nieruchomości nie może być przeregulowany
-
11:30
"W kręgu nauki" Audycja z dn. 23.05.2026 r.
-
10:55
Nowe życie dworu w Jeżowie? Jest porozumienie i plan remontu
-
10:53
Czas na odnowę garderoby! Jakie wiosenne buty damskie wybrać, zanim ruszysz na krakowski spacer?
-
10:37
Strategia, która dowozi wyniki. Jak mądrze skalować biznes w świecie zdominowanym przez AI?
-
10:23
IMGW ostrzega przed burzami. Do Małopolan trafiły alerty RCB
-
10:15
Wystawa o japońskim dizajnie w Galerii Europa – Daleki Wschód. ZDJĘCIA
-
10:10
Japoński design w Muzeum Manggha
-
09:39
Dzień Lądowca na Politechnice Krakowskiej
-
09:22
"Żądamy tramwaju nad morze i taniego piwa". W Krakowie ruszyły 70. Juwenalia
-
08:55
„Zwrot środków” od NFZ? Lepiej usuń tę wiadomość
-
08:44
Decydujące rozstrzygnięcia w piłkarskiej Ekstraklasie i 1. lidze. TRANSMISJE W RADIU KRAKÓW
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze