Jubileuszowy, 10-ty Miesiąc Fotografii odbywa się w tym roku pod wdzięcznym hasłem "Dołącz!" . Oznacza ono zarówno żywiołowe wezwanie do odwiedzenia kilkudziesięciu wystaw, ale także realne zaproszenie do współtworzenia ich.

Najbardziej szalony projekt festiwalu, wystawa zat. " Charlotte Cotton: Fotografia w ż yciu codziennym " odbywa się w Bunkrze Sztuki. Tutaj postulowana przez uczonych teoretyków sztuki "partycypacja" staje się faktem. Inspiratorką wielkiej wystawy-akcji jest słynna brytyjska badaczka fotografii artystycznej Charlotte Cotton. Z jej inicjatywy i namowy nad projektem pracował zespół kilkunastu osób: artyści, kuratorzy, socjologowie, animatorzy kultury, dziennikarze, historycy i specjaliści zajmujący się fotografią zawodowo.

Jak mówi kurator wystawy Karol Hordziej:
Wszyscy używamy fotografii: oglądamy ją w prasie i rodzinnych albumach, nosimy w portfelach i wieszamy w galeriach, robimy zdjęcia podczas wakacji, na co dzień i z okazji. Nasze wspomnienia z dzieciństwa, wyobrażenia o przeszłości, nasza wiedza o współczesnym świecie – to często obrazy fotograficzne. Zdjęcia wypełniają zarówno dyski naszych osobistych komputerów, jak i przestrzeń publiczną. Fotografia styka się z rzeczywistością i przenika ją coraz intensywniej, wyrażając i kształtując nasze codzienne doświadczenia. Fotografia w ż yciu codziennym to projekt, który próbuje uchwycić ten proces, a nasze pozornie zwyczajne praktyki chce zamienić w twórczy/krytyczny eksperyment. [
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię