Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kontrowersyjna sztuka w Tarnowie. ZDJĘCIA

  • Kultura
  • date_range Niedziela, 2012.10.28 21:28 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:50 )
W teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się prapremiera sztuki „Piosenki o wierze i poświęceniu” .

fot. P.Topolski

„Piosenki o wierze i poświęceniu” – prapremiera polska w Solskim

Sztuka została wyreżyserowana przez Piotra Waligórskiego.Opowiada historię małżeństwa Anny i Piotra, których syn pewnego dnia mdleje w szkole. Ona, wykształcona, pracująca dziewczyna, i on, spędzający całe dnie w pracy aktywny biznesmen, muszą zmierzyć się z tematami, które dotychczas istniały poza nimi. Anna, osoba wierząca, pomocy w momencie zwątpienia szuka w instytucji Kościoła katolickiego i w ramionach Mariusza - zagubionego, ale pewnego swoich przekonań młodego księdza, z którym zna się od szkolnych lat. Piotr, absolutny ateista, który "nie musi w nic wierzyć, żeby rano wstać, ogolić się, wyrzucić śmieci", na tragedię, która spotyka jego rodzinę, reaguje kompulsywnym poszukiwaniem uciech cielesnych. Zaczyna spotykać się z prostytutką Agnieszką.


"Piosenki o wierze i poświęceniu" Przemysława Wojcieszka to nie musical. Nie jest to też koncert pieśni kościelnych albo patriotycznych. To bolesna historia dojrzewania duchowości czterech zupełnie różnych osób, które łączy tragiczne wydarzenie - czytamy na oficjalnej stronie tarnowskiego teatru.


To kolejna sztuka wystawiana na tarnowskiej scenie Underground. Premiera zaplanowana zostałą na najbliższy wtorek 30 października na godzinę 16.00 a na naszej stronie już dziś zdjęcia z prapremiery spektaklu, która odbyła się 26 października.(Agnieszka Wrońska/inf. Teatr im. Ludwika Solskiego)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię