Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Znów nerwowo w szpitalu Babińskiego

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.06.15 07:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:18 )
Pracownicy Szpitala Psychiatrycznego w Kobierzynie ponownie zaostrzają strajk.

fot. E.Żywioł

Posłuchaj Dorota Bert - ze związku zawodowego "Solidarność"
Kilka dni temu - po tym jak swoje postulaty przedstawili podczas sejmiku województwa - zrezygnowali z głodówki. Dziś jednak stwierdzili, że po spotkaniu z władzami województwa czują się oszukani. Protestujący pracownicy szpitala oprócz podwyżek żądają przede wszystkim odwołania dyrektor placówki. Wicemarszałek województwa - Wojciech Kozak uważa jednak, że ich argumenty są nieuzasadnione.
[
]
Posłuchaj: []

Dyrekcja szpitala przyznała jednak pracownikom dodatek do pensji majowej. Ci zarabiający do 2300 złotych otrzymali podwyżkę w wysokości 100 złotych, a pielęgniarki dodatek do pensji w wysokości 205 złotych. To jednak nie satysfakcjonuje protestujących. Komitet Strajkowy planuje zorganizowanie w przyszłym tygodniu pikiety pod Urzędem Wojewódzkim.

Elżbieta Żywioł/ps

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię