Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kapela Hanki Wójciak na „Letniej scenie Radia Kraków”

  • Radio Kraków
  • Koncerty
  • date_range Piątek, 2021.07.30 17:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2022.01.24 11:26 )
  • Data wydarzenia: 2021-08-22 17:00
  • money Wydarzenie biletowane
Wakacje na Letniej scenie Radia Kraków zakończymy mocnym, energicznym akcentem. 29 sierpnia zagrała Kapela Hanki Wójciak!

Hanka, na co dzień nasza redakcyjna koleżanka, koncertuje ze swoją Kapelą od dziesięciu lat. Zespół zrodził się w Krakowie i właśnie tutaj powstała większość piosenek Hanki. W programie koncertu nie zabrakło dobrze znanych utworów, jak "Matulu" czy "Znachorka", ale zespół przypomniał także mniej znane kompozycje, a Hanka zaprezentowała kilka nowych wierszy, które w przyszłości staną się piosenkami. Tradycją spotkań w Krakowie jest częstowanie słuchaczy pysznym oscypkiem i maminym ciastem.Hanka Wójciak –  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, góralka z Zakopanego. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival.  W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję muzyczną „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”. Jest założycielką i liderką Kapeli Hanki Wójciak, grającej muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej. W kompozycjach Kapeli słychać echa muzyki orientalnej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze “gwizdkowym”. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.

Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy językowe i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowości. Kapela wydała do tej pory dwie pyty: „Znachorka” (2014)  oraz „Zasłona” (2017).
Jest przedziwna i oryginalna. Prezentuje dobre rzemiosło. Ma w sobie jakiś odjazd i odwagę. Nie tylko głos i sylwetkę, ale także piękny umysł i jakąś czystość. Ewa Kornecka, Studencki Festiwal Piosenki Spontaniczna, żywiołowa, temperamentem mogąca obdarzyć kilka osób (...) szczerość jest cechą, która emanuje z tej góralki - tak w zachowaniu na co dzień, jak i z jej piosenek. Ma talent, energię, wdzięk, poczucie humoru. I mocną osobowość, w której jest pragnienie wolności. Wacław Krupiński, Dziennik Polski

Kapela zagrała w  składzie:

Hanka Wójciak – śpiew
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
David Czernik – skrzypce
Jacek Długosz – gitara
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Jakub Piechnik – mandola

„Letnia scena Radia Kraków” to cykl dziewięciu muzycznych wydarzeń realizowanych w lipcu  i sierpniu na dziedzińcu Radia Kraków (w przypadku złej pogody w Studiu im. Romany Bobrowskiej). Koncerty odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.00 i transmitowane są na antenie Radia Kraków (transmisja od godz. 17.05 do 18.00). Koncerty prowadzą, doskonale znani z  anteny Radia Kraków dziennikarze: Agnieszka Barańska, Paulina Bisztyga, Basia Stępniak–Wilk oraz Rafał Zbrzeski.  


Bezpłatne zaproszenia  na wszystkie wydarzenia "Letniej sceny Radia Kraków" dostępne są w radiowej recepcji (liczba miejsc jest ograniczona, koncerty odbywają się w reżimie sanitarnym). Udział w koncertach oznacza akceptację regulaminu - bardzo prosimy o zapoznanie się z jego zapisami.

LETNIA SCENA RADIA KRAKÓW – PROGRAM

4 lipca

Antoni Krupa– 45 lat na antenie Radia Kraków


11 lipca

Koncert OFF Radia Kraków: Gadabit w ramach festiwalu Gadafest


18 lipca

Robert Kasprzycki


25 lipca

Koncert OFF Radia Kraków: Ambientowa niedziela - Dtekk, Eta Hox, Pruski1 sierpnia

Michał Kowalonek

8 sierpnia

ZAGI


15 sierpnia

Wernyhora - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021


22 sierpnia

T/Aboret - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021
29 sierpnia

Kapela Hanki Wójciak


PARTNERZY:

off_logo.jpg (73 KB)

rozstaje.jpg (48 KB)

gadafest_2019.jpg (29 KB)


Pliki

download
regulamin-koncertow-scena-letnia-2021.docx (23 KB)

Adres

Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3161966

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię