Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zagi na „Letniej scenie Radia Kraków”

Wyrazista, emocjonalna i energetyczna - 8 sierpnia na "Letniej scenie Radia Kraków" wystąpi Zagi, nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV artystka, kompozytorka i autorka muzyki i tekstów. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 17.00. Transmisja na antenie Radia Kraków.

Zagi jest bardzo wyrazistą postacią na polskiej scenie muzycznej. Jej emocjonalny wokal i wpadające w ucho melodie, w połączeniu z energią wytwarzającą się w jej zespole ewoluują do mieszanki, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa. Pisze  dla siebie, ale również dla innych artystów (m.in dla Sound'n'Grace, NataliiZastępy, Sylwii Lipki, czy Filipa Lato). Ma na swoim koncie 5 płyt, a w  dorobku koncerty na takich festiwalach jak: Pol’and’Rock Festival, Orange Warsaw Festival, Spring Break,czy II Czech Ukelele Festiwal.

Jej najnowszy album- wydany w 2020 roku "Prześwit” - powstał w bardzo nietypowy sposób. Utwory nagrano podczas 11 transmisji online, które Zagi prowadziła na swoim kanale YouTube podczas lockdownu. W całym procesie aktywnie uczestniczyli fani artystki.  Zagi znana jest z tego, że w swoje projekty muzyczne angażuje fanów - teledysk „Niepokoje” powstał we współpracy ze słuchaczami, którzy wysyłali stworzone przez siebie filmy, a ZAGI wkomponowywała urywki tych prac w teledysk. Z kolei klip do utworu  „Kosmos” zawiera  blisko 1500 rysunków składających się na niezwykłą całość.
Bezpłatne wejściówki na niedzielny koncert można odbierać w recepcji Radia Kraków.
UWAGA: Liczba miejsc jest ograniczona. Koncert odbywa się w reżimie sanitarnym. W razie złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.
Kto? – ZAGI - wokal, gitara, ukulele, mandolina
Michał Gumienny "Gumiś" - perkusja, wokal
Michał Patoleta - bas, wokal
Maciej Izdebski - gitara,
Kiedy? - 8 sierpnia, godz. 17.00
Gdzie? – dziedziniec Radia Kraków,
Transmisja koncertu na antenie i na www.radiokrakow.pl.

„Letnia scena Radia Kraków” to cykl dziewięciu muzycznych wydarzeń realizowanych w lipcu  i sierpniu na dziedzińcu Radia Kraków (w przypadku złej pogody w Studiu im. Romany Bobrowskiej). Koncerty odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.00 i transmitowane są na antenie Radia Kraków (transmisja od godz. 17.05 do 18.00). Koncerty prowadzą, doskonale znani z  anteny Radia Kraków dziennikarze: Agnieszka Barańska, Paulina Bisztyga, Basia Stępniak–Wilk oraz Rafał Zbrzeski.  


Bezpłatne zaproszenia  na wszystkie wydarzenia "Letniej sceny Radia Kraków" dostępne są w radiowej recepcji (liczba miejsc jest ograniczona, koncerty odbywają się w reżimie sanitarnym). Udział w koncertach oznacza akceptację regulaminu - bardzo prosimy o zapoznanie się z jego zapisami.

LETNIA SCENA RADIA KRAKÓW – PROGRAM

4 lipca

Antoni Krupa– 45 lat na antenie Radia Kraków


11 lipca

Koncert OFF Radia Kraków: Gadabit w ramach festiwalu Gadafest


18 lipca

Robert Kasprzycki


25 lipca

Koncert OFF Radia Kraków: Ambientowa niedziela - Dtekk, Eta Hox, Pruski1 sierpnia

Michał Kowalonek

8 sierpnia

ZAGI

15 sierpnia

Wernyhora - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

22 sierpnia

T/Aboret - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

29 sierpnia

Kapela Hanki Wójciak

PARTNERZY:

off_logo.jpg (73 KB)

rozstaje.jpg (48 KB)

gadafest_2019.jpg (29 KB)


Pliki

download
regulamin-koncertow-scena-letnia-2021.docx (23 KB)
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię