W czwartek o bezpieczeństwie na Zakrzówku rozmawiali przedstawiciele miasta i policji. Jak mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, już w środę teren wokół akwenu patrolowało dwudziestu policjantów. "Sam rejon Zakrzówka jest bardzo trudny, teren jest specyficznie ukształtowany, jest wiele miejsc niebezpiecznych. Często dochodzi do sytuacji, że policjanci przykładowo prowadzą czynności na jednym brzegu, podczas gdy na drugim brzegu ktoś wchodzi znów do wody" - tłumaczy. 

Kąpiących się na Zakrzówku mieszkańców jednak nie brakuje. Mimo że większość zauważa, że nie jest tu do końca bezpiecznie. "Byłoby bardziej bezpiecznie, gdyby były jakieś słupki pokazujące dokąd można pływać. Ale wiadomo, każdy ma głowę, zdrowy rozsądek i powinien ocenić" - usłyszał reporter Radia Kraków. 

Policja i Zarząd Zieleni Miejskiej cały czas przypominają, że nie można kąpać się na Zakrzówku. Urzędnicy zamierzają dodać kolejne tabliczki z taką informacją. "Wzmocnimy oznakowanie, ale nie zasieki. W górach też są miejsca niebezpieczne i tak naprawdę trzeba by postawić tam wielki mur, by nikt nie wchodził" - ocenia Łukasz Pawlik z Zarządu Zieleni Miejskiej. Do tego urzędnicy apelują do mieszkańców o wchodzenie na ten teren przez ogólnodostępne wejścia, a nie przez... dziury w ogrodzeniu.

Zakrzówek będzie miejscem bezpiecznym, ale po modernizacji, która rozpocznie się 14 lipca. Na czas wykonywania prac cały teren zostanie też zamknięty. "Finalnie to ogrodzenie, które teraz jest zostanie zdemontowane. Powstaną m.in. ścieżki przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Ale trzeba na to poczekać" - podkreśla Łukasz Pawlik.

Kąpielisko ma być gotowe w 2021 roku, a cała inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku. Do tego czasu policja i urzędnicy jeszcze raz przypominają o tym, że w Zakrzówku na ten moment nie można się kąpać i apelują do wszystkich o rozwagę. 

 

 

(Tomasz Bździkot/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.