Wcześniej, z uwagi na stan techniczny, inwestor chciał rozebrać wiadukt, na co nie zgodziła się małopolska konserwator zabytków. Jak tłumaczy dyr. Rafał Zahuta z PKP PLK nowy projekt przebudowy trafił ma biurko konserwator kilka dni temu:

"Jest propozycja pozostawienia ściany czołowej, jako tego elementu, który jest niezmienny i gruntowna przebudowa łuków sklepionych. To, co będzie widoczne pod obiektem, będzie w pełni zabytkowe, natomiast od wewnątrz wyjęte będą wszystkie elementy, które mogłyby przeciążać wiadukt"

Jak przyznaje Zahuta, nowy sposób przebudowy wiaduktu przedłuży prace związane z inwestycjami kolejowymi w Krakowie - spowoduje też większe, niż planowano utrudnienia w ruchu na ul. Grzegórzeckiej.

 

Jacek Bańka/bp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.