Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W trzy tygodnie o ponad 10% więcej w pełni zaszczepionych w Krakowie

O ponad 10 proc. w ciągu trzech tygodni wzrosła liczba w pełni zaszczepionych krakowian. Ponad 56 proc. mieszkańców jest już po dwóch dawkach szczepionki – to 439 tys. osób – wynika z czwartkowych informacji magistratu. Jednocześnie wolniej rośnie liczba osób przyjmujących pierwszą dawkę szczepionki.

fot: Marek Lasyk

Urzędnicy zwrócili uwagę, że w Krakowie zaszczepiło się także sporo turystów i osób spoza miasta, które tutaj pracują lub się uczą. W krakowskich punktach szczepień podano łącznie ponad milion szczepionek, w tym 600 tys. pacjentów to osoby spoza Krakowa, które otrzymały pierwszą dawkę.

Aby przyspieszyć szczepienia, Kraków uruchomił wakacyjną akcję plenerową dla mieszkańców. 24 i 25 lipca krakowianie będą mogli zaszczepić się w mobilnych punktach na Małym Rynku i w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna.

Tematy:
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię