Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W biletomatach na Dworcu Głównym w Krakowie nadal nie można kupić biletów Kolei Małopolskich

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Piątek, 2023.03.17 15:41 ( Edytowany Piątek, 2023.03.17 15:57 )
Regionalny przewoźnik ma własne urządzenia, ale te zlokalizowane są poza halą dworcową - przed wejściem od ulicy Bosackiej oraz na terenie starego dworca kolejowego. Pasażerowie przyznają, że to problem, który występuje od samego początku. Wielu z nich jest zaskoczonych, że sprawa nadal nie została rozwiązana - zwłaszcza, że różne urządzenia powodują niemałe zamieszanie wśród przyjezdnych:

fot: B.Bujas

posłuchaj pasażerów

Sprawę nagłaśnia małopolski radny Tomasz Urynowicz z Porozumienia.To skandal, ten problem należało rozwiązać już na samym początku działalności Kolei Małopolskich, zintegrowane automaty powinny być absolutnym standardem - mówi. 

posłuchaj Tomasza Urynowicza

Jeżeli mamy mówić o rozwoju kolei, stworzeniu podstawowego narzędzia transportu, to powinniśmy zrobić wszystko, żeby ludzie nie chodzili, nie szukali bilematów.

Prezes Kolei Małopolskich Tomasz Warchoł przyznaje, że prowadzą kolejne rozmowy z dostawcą urządzeń:

Na początku nie uzyskaliśmy satysfakcjonujących warunków finansowych, ale wróciliśmy do rozmów i na pewno do wakacji uda się ten problem rozwiązać.

Prezes Kolei Małopolskich podkreśla, że bilety można cały czas kupować w kasie dworcowej, za pośrednictwem aplikacji na smartfony, a za dodatkową opłatą 3 złotych także u konduktora.

fot: B. Bujas

fot: B. Bujas

Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię