Zmiany są spowodowane budową wiaduktu drogowego, który będzie poprowadzony nad drogą. Jezdnia zostanie zwężona, a ruch samochodów poprowadzony będzie lewym pasem. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 50 km/h.
Utrudnienia mają potrwać około 4 tygodni, czyli do pierwszej połowy kwietnia. Zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane cyklicznie w poniedziałki, w czwartki po południu będzie przywracana dotychczasowa organizacja ruchu (2 pasy w kierunku Myślenic) i będzie ona obowiązywała w piątki i w weekendy, czyli w okresie większego ruchu pojazdów.
Wiadukt, który powstaje nad Zakopianką, będzie miał 120 metrów. Oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na Zakopiankę, chodniki oraz nowa kanalizacja deszczowa.
Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.