Na scenie spotykają się Leopold i Molly, czyli przeżywające kryzys małżeństwo w średnim wieku, oraz student i młody poeta Stephen Dedalus. Wszyscy mierzą się z poczuciem straty – Leopold i Molly stracili syna, mężczyzna jest też naznaczony żalem po samobójczej śmierci ojca, natomiast Stephan po śmierci matki. Temat żałoby, a także relacji między pokoleniami rodziców i dzieci stały się dla twórców głównymi tematami sztuki.
- A
- A
- A
"Ulisses" Joyce’a wTeatrze Słowackiego - rzecz o żałobie i spotkaniu dwóch pokoleń
fot. Marek Lasyk
crop_free
1
/ 29
Komentarze (1)
K
Kaja
2025-02-17
Najnowsze
-
08:01
25 lat po zamknięciu fabryki ludzie wciąż chorują tu z powodu azbestu. Będzie specjalny program
-
07:45
Śmiertelnie potrąciła 4-latka na pasach, nie potrafiła wytłumaczyć, jak do tego doszło. 54-latka stanie przed sądem
-
07:29
Śmigłowiec TOPR wrócił do Zakopanego po naprawie. Dziś ma wznowić dyżury
-
07:13
Fatalna sytuacja hydrologiczna w Małopolsce. Kolejne gminy apelują do mieszkańców
-
06:59
W piątek rano CKE opublikuje wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty
-
06:42
Historia wydarzy się wieczorem! Polki zagrają z Niemkami na Mistrzostwach Europy kobiet
-
06:26
W piątek odetchniemy od upałów. Będzie chłodno i deszczowo
-
06:03
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 04.07
-
06:03
Poznamy koszty akcji w Starej Wsi? To nie jest pewne
-
21:41
Uwaga na fejki w newsowym przebraniu
-
21:23
Godziny Rektorskie: Nauka na linii frontu. Etyka, technologia i wojna we współczesnym świecie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze