Z powodu prac związanych z modernizacją tej linii kolejowe spółki musiały ograniczyć swoje kursy. Pasażerowie kilku pociągów kursujących po Małopolsce będą musieli przesiadać się do autobusów.

Pociągi Interregio z Warszawy Wschodniej do Rzeszowa oraz z Jeleniej Góry do Przemyśla dojadą tylko do Krakowa - dalej zastąpią je autobusy. Podobnie będzie w przypadku pociągu z Krakowa do Świnoujścia - tam z kolei autobus dowiezie pasażerów z Krakowa na stacje PKP w Katowicach.

Podobne utrudnienie będzie obowiązywało na trasie pociągu Twoich Linii Kolejowych "Pogórze" z Wrocławia do Przemyśla. Z kolei pasażerowie pociągów TLK "Bieszczady" z Przemyśla do Wrocławia, "Regle" z Zakopanego do Gdyni oraz "Stoczniowca" z Gdyni do Krakowa - na pewnych odcinka trasy będą się musieli przesiadać do innych pociągów.

Zmian muszą się także spodziewać pasażerowie pociągów osobowych na trasach z Katowic przez Kraków do Tarnowa. Jednak będą to np. wydłużenia kursów pociągu z Wieliczki do Krzeszowic o Trzebinię, czy też zastąpienia dwóch nocnych pociągów z Krakowa do Tarnowa na tym odcinku autobusem.
Przez cały okres wakacji pociąg Interregio - Nikifor z Warszawy Wschodniej do Krynicy będzie kursował bez żadnych utrudnień.


Utrudnienia potrwają co najmniej do końca wakacji. Szczegółowych informacji o zmianach w kursowaniu pociągów należy szukać na stronach internetowych przewoźników. Dla Małopolskich Przewozów Regionalnych pod adresem: http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach,malopolskie,wydarzenia-z-regionu,s,0,7958.html

(Bartek Maziarz/jp)