Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Światowe Dni Młodzieży odbędą się na Błoniach

  • Kraków
  • date_range Środa, 2013.10.09 14:46 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:40 )
Krakowskie Błonia ugoszczą uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku - poinformował metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Pielgrzymi zjadą pod Wawel w ostatnim tygodniu lipca.

 


Kardynał Dziwisz powiedział, że chciałby, aby główna msza święta z udziałem papieża odbyła się na krakowskich Błoniach. Imprezy związane z Dniami Młodzieży będą jednak odbywać się w wielu miejscach, między innymi w Parku Jordana, na krakowskich stadionach i w Łagiewnikach.Metropolita krakowski marzy, by udało się zorganizować wyjątkową drogę krzyżową na Wiśle. Po obu stronach rzeki zgromadziła by się młodzież, a papież statkiem płynąłby od stacji do stacji. Byłoby to piękne widowisko - mówił kardynał Dziwisz. Zastrzegł jednak, że pomysł ten będzie trudny do zrealizowania.Kardynał podkreśla, że niezależnie od ostatecznego planu, Dni Młodzieży w Krakowie będą wielkim przeżyciem duchowym, podobnym do pielgrzymek Jana Pawła II. "One wnosiły w nasze życie ducha, a to dziś jest nam bardzo potrzebne" - mówił metropolita krakowski.Poprzednie Światowe Dni Młodzieży odbyły się w lipcu tego roku w Rio de Janeiro.Polska gościła młodych katolików z całego świata w 1991 roku. Jan Paweł II zaprosił wówczas młodych na modlitwę do Częstochowy na Jasną Górę.(IAR/jp)

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię