Studenccy wolontariusze w mikołajkowych czapkach zebrali się na kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej, by oficjalnie rozpocząć 36. już edycję jednej ze sztandarowych akcji charytatywnych organizowanych na PK. Mikołajowe pomaganie dzieciom trwa tu od 1987 roku. To właśnie wtedy mieszkańcy akademików przy ul. Skarżyńskiego po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe – wówczas dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z akademika „Rumcajs”. Od tego czasu Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Rada Osiedla Domów Studenckich PK organizują mikołajową zbiórkę o coraz szerszym wymiarze.

W tym roku prezenty ze zbiórki trafią do 130 podopiecznych z aż 11 placówek, a więc: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego „Perspektywa” i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego „Azymut” w Bochni, Domu Dziecka „Dworek Marzeń” oraz Domu Dziecka „Pomocna Dłoń” w Olkuszu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego „Mały Książę” w Krakowie oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego w Krakowie, Domu Superbohaterów Janowice, a także trzech oddziałów Siemacha Spot 24/7 na terenie Krakowa.

 

"Mikołajki – Studenci Dzieciom" to niesamowita akcja polegająca na wspólnym działaniu nie tylko studentów i absolwentów, lecz także pracowników PK oraz osób z zewnątrz, które też chcą pomagać. W tym przypadku nie ma podziału – działamy razem w tak cudownym celu jak sprawienie radości dzieciom

– mówi koordynatorka tegorocznej akcji Kinga Wojciechowskai dodaje, że są trzy sposoby na wsparcie akcji:

Najwygodniejsza jest zbiórka online. Jest ona udostępniona na naszym Facebooku. Drugim sposobem jest realizacja listów podopiecznych. Będzie udostępniona baza tych listów. Trzecia opcja to paczka zbiorowa. Jest grupa osób, które realizują wielką paczkę, na przykład duża ilość żeli pod prysznic, duża ilość koców, termosów i tym podobnych

 

W ubiegłym roku zbiórka przyniosła rekordowe 62 tys. zł, dzięki którym mikołajowe prezenty trafiły do ponad setki dzieci. W tym roku studenci także liczą na pobicie rekordu.

WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ