"Usłyszałem ostatnio, że jestem potworem. Radni byli pełni humanitaryzmu, pięknych słów, ja jestem potworem, oni są cudowni" – powiedział dziennikarzom Łukasz Wantuch. "Zacząłem się zastanawiać, skoro jest tyle humanitaryzmu w tej radzie, to sprawdźmy, zróbmy prosty test" – mówił.

Pod koniec zeszłego tygodnia radny zaproponował, żeby Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę kierunkową do prezydenta miasta. Zgodnie z nią bezdomni otrzymywaliby posiłki w zamian za drobne prace porządkowe. Proponował też przeniesienie z Plant w inne miejsce akcji rozdawania darmowej zupy oraz wydawanie posiłku, pod warunkiem że bezdomny skorzysta z kąpieli.

Zobacz też: Bezdomni zostaną wyrzuceni z centrum Krakowa?

Proponowane przez niego rozwiązania spotkały się ze zdecydowaną krytyką radnych. W środę Wantuch oświadczył, że wycofuje się ze wszystkich uchwał dotyczących ograniczenia liczby bezdomnych w mieście. Ale w mediach społecznościowych zadeklarował, że 10 lipca podczas kolejnej sesji rady miasta, do restauracji dla radnych w urzędzie miasta zaprosi 50 bezdomnych z Plant i zapłaci za ich jedzenie: kupi każdemu jajecznicę, herbatę i chleb. "A następnie radni będą musieli siedzieć na tych samych krzesłach, jeść z tych samych talerzy, pić z tych samych kubków i korzystać z tych samych sztućców. Czyż to nie będzie prawdziwy test na człowieczeństwo?" – napisał.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominiki Jaśkowiec powiedział PAP, że "radny przechodzi w populizmie samego siebie". "To jest jakaś droga do zaistnienia przed wyborami parlamentarnymi. Te pomysły są wzięte z głębokiego kosmosu" – ocenił Jaśkowiec.

Dodał, że na sesję mogą przyjść osoby, które mają w tym interes prawny, bo rozpatrywane są dotyczące ich uchwały – wtedy mogą też zabrać głos w dyskusji.

 

PAP/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.