- A
- A
- A
Przejazd przez centrum Krakowa będzie niedługo płatny?
Na szczęście - nie. Odrzucenie tego pomysłu to jednak nie inicjatywa radnych czy prezydenta miasta - jak trafnie zauważyli nasi słuchacze, był to żart przygotowany w ramach pierwszego kwietnia przez Politechnikę Krakowską wspólnie z Radiem Kraków, Gazetą Wyborczą i Telewizją Kraków.Treść artykułu wyglądała tak:
Kilka miesięcy temu w Krakowie poszerzona zostałą strefa płatnego parkowania. Jak się teraz jednak okazuje, poruszanie się po centrum Krakowa może stać się jeszcze droższe. Część radnych stworzyła projekt uchwały wprowadzenia "płatnego przejazdu przez centrum Krakowa wewnątrz tzw. drugiej obwodnicy". Mówiąc prościej, po Alejach trzech wieszczów moglibyśmy się poruszać za darmo, ale wjechanie np. w Łobzowską, Piłsudskiego czy Zwierzyniecką kosztowałoby ok 2,40 złotych.
Opłata ma obowiązywać tylko te samochody, które po wjechaniu do strefy nie zatrzymają się na parkingu. Takie rozwiązanie ma ograniczyć emisję smogu w centrum, zmniejszyć korki ale też przynieść dodatkowe dochody miastu.
Pomysł ten nie wszystkim przypadł jednak do gustu. O tej uchwale tej ma być mowa na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Część radnych zapowiada też, że złoży poprawkę do uchwały o referendum ws. Igrzysk Olimpijskich, by tam, oprócz pytań o igrzyska, metro, ścieżki rowerowe i monitoring znalazło się też pytanie odnośnie płatnego przejazdu przez strefę.
(Karol Surówka/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:37
Tarnów pobiegł na bosaka. Ósma edycja nietypowych zawodów
-
20:21
Biała Gwiazda górą w derbowym starciu. Ważny krok w walce o czołowe lokaty
-
17:23
Minister Żurek o zdjęciu z Tyraspola: „Policja je bada. Nigdy nie wolno lekceważyć takiego tropu”
-
16:53
Biała Gwiazda górą w derbowym starciu
-
16:30
Marsz Jamników 2026: mamy dla Was coś super!
-
16:21
Pracowite wakacje krynickiego GOPR-u. Większy ruch na szlakach i więcej interwencji
-
16:04
Dwie osoby zatrzymane po podpaleniu samochodu aktywistów w Groniu. Usłyszały zarzuty
-
15:36
Ponad 100 dzieci na starcie Mistrzostw Tarnowa we wspinaczce sportowej
-
15:26
„18 dzielnic – jeden Kraków”. Aleksandra Owca rusza w kampanijną trasę po mieście
-
14:45
Nastolatek znaleziony na poboczu. Policja szuka kierowcy białego auta
-
13:53
Areszt dla 19-latka podejrzanego o udział w śmiertelnym pobiciu na osiedlu Willowym
-
13:11
Krzysztof Jakowicz. Radość wykonywania muzyki
-
12:50
Romanowski w Naddniestrzu? Małopolskie służby reagują na publikację Radia Kraków
-
11:33
Zwycięska passa Pasów przerwana
-
11:32
Pociągi z Krakowa do Warszawy wracają na trasę przez Miechów. Podróż krótsza o około 30 minut
-
10:57
Víctor Meseguer nowym piłkarzem Wisły Kraków. Doświadczenie z LaLiga wzmocni środek pola
-
10:18
O "chomikowaniu", czyli kto potrafi..."na zapas"
-
09:19
Stanisław Skotnicki - W pogoni za Wielkim Szlemem
-
12:35
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 11 - Kraków pod kontrolą
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze