Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przed nami ostatnie dni spisu powszechnego

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Piątek, 2021.09.24 06:51 ( Edytowany Piątek, 2021.09.24 06:55 )
Wciąż można spisywać się przez internet lub telefonicznie z pomocą rachmistrza. Przez cały weekend w Krakowie pojawi się także sporo plenerowych punktów, między innymi na placach targowych i przy kościołach.

fot: pixabay

Posłuchaj co mówi Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa
Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa przypomina, że udział w spisie jest obowiązkowy. "Jesteśmy miastem, które nieźle wygląda na tle innych. To mniej więcej drugie miasto w kraju, biorąc pod uwagę miasta powyżej 300 tysięcy mieszkańców. Jednak sporo jeszcze zostało. To ostatnia szansa, żeby się spisać" - mówi.

W piątek od rana można się spisywać na Placu Imbramowskim w Krakowie. W piątek i w sobotę formularze można wypełniać w Galerii Kazimierz i Centrum Handlowym Czyżyny.

Przez całą sobotę, aż do północy można będzie się spisać w Centrum Kongresowym ICE.

W niedzielę zaplanowano natomiast ostatnią akcję przy kościołach, tym razem w Nowej Hucie: na osiedlu Kalinowym i Bohaterów Września.


Aktualnie najlepiej spisują się powiaty: suski, limanowski i dąbrowski. Kraków wypada nieco gorzej. W stolicy Małopolski jest około 80 procent spisanych mieszkańców, choć wciąż jest to lepszy wynik niż w Warszawie, Poznaniu czy Katowicach. WIĘCEJ
Tematy:
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię