Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Protest trwa, związkowcy nie ustępują

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.17 10:33 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
W Szpitalu Psychiatrycznym w Kobierzynie od ponad tygodnia trwają protesty, pikiety, a od poniedziałku strajk okupacyjny.

Fot. Elżbieta Żywioł

Dziś przed budynkiem Administracji pracownicy szpitala spotkają się z parlamentarzystami, radnymi Sejmiku i Rady Miasta.
Spór zbiorowy w szpitalu trwa od lipca ubiegłego roku. Pierwotnie pracownicy żądali zwiększenia płac o 800 złotych, teraz chcą przynajmniej 150 złotych podwyżki. Według dyrekcji żądania pracowników są zbyt duże. A Związkowcy uważają, że wzrostu płac w szpitalu nie było od 4 lat.
Wojciech Kozak - wicemarszałek województwa uważa, że roszczenia pracowników są nie na miejscu. "Postulat odwołania dyrektora szpitala jest absurdalny" - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków Kozak . "Jeżeli psychiatria polega na leczeniu między innymi spokojem, to uważam że związki działają przede wszystkim na niekorzyść pacjenta. Plakatami, krzykami, gwizdami zakłócają nie tylko pracę pani dyrektor, ale komfort leczenia jest daleki od wymaganych" - uważa Kozak.
Tymczasem związkowcy są nieugięci. Strajk okupacyjny w budynku administracyjnym prowadzony jest na trzy zmiany, w każdej uczestniczy po kilkanaście osób. Łącznie protestuje ponad 600 osób z około 1000 pracowników szpitala.
Szpital Specjalistyczny imienia Babińskiego w Krakowie istnieje do 90 lat. W placówce stacjonarnie leczy się ponad 800 pacjentów.

(Elżbieta Żywioł/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię