Uczelnia tłumaczy, że nie łamie prawa i próbuje zrobić wszystko, by chronić zdrowie pracowników i studentów. "Studenci tego wydziału wcale nie są dyskryminowani. Nie jest to równoznaczne z niezaliczeniem roku. Ci studenci normalnie przystępują do zaliczeń, egzaminów. Praktyki zaliczają w kolejnym roku akademickim. Szczepienia są dobrowolne. Stosujemy się do przepisów obowiązujących. W żadnym miejscu naszych komunikatów nie ma mowy o przymusie czy obowiązku szczepienia. Jest mowa o tym, z jakimi obostrzeniami będą musiały się liczyć osoby niezaszczepione" – podkreśla Anna Żmuda-Muszyńska, rzeczniczka AGH.

Na początku czerwca na uczelni ruszy punkt szczepień masowych. Także w ten sposób Akademia Górniczo-Hutnicza chce promować szczepienia wśród studentów.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Dominika Kossakowska/ko