Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Powstanie specjalny zespół ds. negocjacji z deweloperem, który chce zabudować fort Luneta

  • Kraków
  • date_range Środa, 2016.11.09 14:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:59 )
Wiceprezydent Krakowa, Elżbieta Koterba zapowiedziała, że powoła specjalny zespół do spraw negocjacji z deweloperem, który zamierza postawić bloki i biurowiec na terenie fortu Luneta Warszawska. Swój udział w rozmowach z inwestorem zapowiedziała radna Nowoczesnej, Małgorzata Jantos.

Fot. G. Krzywak

Posłuchaj co mówi radna Małgorzata Jantos
Krakowski fort Luneta

 

"Pytałam, dlaczego prezydent nie zdecydował się na wykorzystanie pierwokupu. Stało się tak w przypadku Zakrzówka, zresztą pod wielkim naciskiem mieszkańców. Niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego nie zrobiliśmy tego z zabytkowym fortem" - mówi radna Małgorzata Jantos.

Fort Luneta Warszawska 9 lat temu został wpisany na listę zabytków. Mimo tego, Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził sprzeciwu wobec planowanej zabudowy. Na postawienie tam 5-kondygnacyjnych budynków zezwala plan zagospodarowania przestrzennego. W ramach inwestycji o nazwie "Nowa Kamienna" ma powstać 139 mieszkań, a także biurowiec o powierzchni ponad 5,5 tysiąca metrów kwadratowych. WIĘCEJ

 

 

(Dominika Panek/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię