Zdaniem wicemarszałka Łukasza Smółki już pierwszy etap bocheńskiego łącznika autostrady powinien upłynnić ruch. "Jest to usprawnienie tej części naszego województwa To niewielki odcinek, bo 2 kilometry, ale dla tej części województwa, powiatu bocheńskiego i dla miasta Bochnia to ważne. Jest usprawnienie"  - mówi.

- Najważniejsze jest to, że w docelowy sposób została skomunikowana strefa aktywności gospodarczej. To ważne. Trzeba cały czas myśleć o tym, że drugi kawałek załatwi temat- podkreśla burmistrz Bochni, Stefan Kolawiński.

Sprawą decyzji środowiskowej dla drugiego etapu łącznika autostrady zajmie się Naczelny Sąd Administracyjny. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie jednak już zlecił projektowanie tego fragmentu i chce mieć gotową dokumentację za dwa lata. Pierwszy, w piątek otwarty fragment bocheńskiego łącznika A4 kosztował 36 milionów złotych.

Starosta bocheński Adam Korta podkreśla, że już teraz część ciężarówek, które jadą do Stalproduktu, po zjeździe z autostrady będzie mogła tam łatwiej i bezpieczniej dojechać. Korta dodaje, że istotny jest także fragment planowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich na północ od autostrady. Zarząd Dróg Wojewódzkich uzyskał niedawno decyzje środowiskową dla III etapu.