- A
- A
- A
Podkrakowski Sułków odcięty od świata
Zamiast starego i sprawdzonego, do Sułkowa przyszło nowe... zarządzenie GDDKiA i decyzja o budowie przystanku, z którego kierowcy busów nie korzystają. Mieszkańcy muszą czekać nawet po kilka godzin na transport do Krakowa.Komunikacyjny paradoks w Sułkowie koło Krakowa
3 tys. zł - tyle kosztuje mandat za zatrzymanie się przy ruchliwej DK4 w niedozwolonym miejscu. Kierowcy busów, którzy kursują przez Sułków dobrze o tym wiedzą, dlatego często nie zatrzymują się w tej miejscowości.
W Sułkowie koło Wieliczki przystanek z powodzeniem funkcjonował przy krajowej czwórce. W 2005 r., po modernizacji trasy Kraków -Tarnów, przystanek przeniesiono nieopodal, na drogę powiatową.Problem w tym, że kierowcy busów nie chcą się na nim zatrzymywać, bo musieliby zjeżdżać z głównej trasy i nadkładać drogi.
W efekcie pasażerowie stoją na poboczu krajowej czwórki , w niedozwolonym miejscu licząc, że bus się zatrzyma. Bywa, że czekają i dwie godziny. Mieszkańcy i kierowcy busów mają jeszcze jeden argument. Nowy przystanek znajduje się na wzniesieniu. Zimą jest tam ślisko i niebezpiecznie. Poza tym przystanek nie został ujęty na komunikacyjnej liście, dlatego ich zdaniem formalnie go nie ma.
W sprawę włączył się poseł Józef Lassota, który próbuje zorganizować spotkanie mieszkańców z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. W rozmowie z reporterem Radia Kraków Lassota tłumaczy, że mieszkańcy piszą prośby do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od blisko 7 lat, bez rezultatu.
Mieszkańców interesuje tylko jedno rozwiązanie: Przywrócenie przystanku w dawnym miejscu lub stworzenie nowego - byle przy krajowej czwórce. Jeśli się to nie uda - zapowiadają protesty, z blokadą drogi włącznie.
(Maciej Skowronek/jg)
Tu kiedyś był przystanek, fot. Maciej Skowronek
Busy muszą zjeżdżać na boczną drogę, aby móc legalnie zabierać pasażerów, fot. Maciej Skowronek
Tu pasażerowie próbują złapać busa. Często nieskutecznie, zatrzymanie się w tym miejscu kosztuje 3 tys. zł mandatu, fot. Maciej Skowronek
Zimą zjazd z tej góry na DK4 jest niebezpieczny, fot. Maciej Skowronek
crop_free
1
/ 5
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
14:02
Zderzenie auta z motocyklem na DW 980. Jedna osoba ranna
-
13:55
Kraków gości młode gwiazdy kajakarstwa. Na Kolnej ruszają mistrzostwa świata U23
-
13:28
Zabytkowa kopalnia w Jawiszowicach będzie otwarta dla zwiedzających
-
12:19
Słuchajcie Radia Kraków i wygrywajcie! Czekają rowery i karty podarunkowe!
-
12:03
"Małopolska na dwóch kółkach. Sezon 2". Zobaczcie inną Małopolskę, wygrywajcie rowery!
-
10:00
Ważna zmiana na trasie do Morskiego Oka z powodu ekstremalnych upałów
-
09:40
Przystanek Młody Miłosz – literatura, która wychodzi w trawę. Festiwal bez obowiązku, za to z wyobraźnią
-
09:17
Tłoczno na krakowskich kąpieliskach. Które jest najlepsze? SONDA
-
09:10
Jak pomóc dziecku nawiązywać nowe przyjaźnie? Książki, które uczą odwagi w kontaktach z rówieśnikami
-
08:17
W Krakowie rozpoczął się Summer Jazz Festival. "W programie wszystkie odcienie jazzu"
-
07:50
Dziś możemy zrobić zakupy. Kiedy kolejna niedziela handlowa?
-
06:59
Upał nie odpuszcza, skwar nawet na Podhalu. Padł nowy rekord temperatury w Polsce
-
20:47
„Oscar folkloru” dla prof. Józefa Kąsia. Złote Gwiazdy rozdano w Nowym Sączu
-
17:58
Ekstraklasowe wzmocnienie beniaminka. Matúš Vojtko nowym piłkarzem Wieczystej Kraków
-
17:19
Potężny pożar hali produkcyjnej w Mszanie Dolnej opanowany
-
17:05
Zapalił się autobus jadący Zakopianką. Były utrudnienia w ruchu w kierunku Krakowa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze