- A
- A
- A
Pieniądze z ministerstwa nie wystarczą na przedszkola
Pieniądze przekazane przez ministerstwo edukacji nie wystarczą na zajęcia dodatkowe w krakowskich przedszkolach. Tak twierdzi Urząd Miasta. Kraków już teraz dostał ponad 2 miliony, a do końca roku ma dostać ponad 10 milionów.To ma być rekompensata po wprowadzeniu nowych zasad: czyli obniżenia opłat za pobyt dziecka w przedszkolu i zakazu pobierania pieniędzy za organizację dodatkowych zajęć - takich jak lekcje angielskiego czy tańca.
Według ministerstwa - powinien je finansować samorząd, tak aby rodzice nie musieli za nie płacić. Zastępca prezydenta Krakowa, Tadeusz Matusz przekonuje jednak, że nie da się tego zrobić z ministerialnej 10 milionowej dotacji dotacji.
Wcześniej, po pięciu bezpłatnych godzinach w przedszkolu, za każdą kolejną krakowscy rodzice płacili 2,50. Teraz płacą złotówkę.
Ponieważ publicznych pieniędzy nie starcza na zajęcia dodatkowe, władze Krakowa zachęcają rodziców, aby sami podpisywali umowy na przykład ze szkołą tańca czy językową. Te zaś mogłyby wynajmować od przedszkola pomieszczenia do organizacji zajęć. Dzięki temu rodzice płaciliby prywatnej firmie. Prezydent Matusz zachęca, żeby się nie bać i korzystać z możliwości organizowania prywatnych dodatkowych lekcji.
[Posłuchaj: Majówka z Radiem Kraków w Wysowej Zdrój!
( Maciej Skowronek /dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:58
Marek Pijarowski, dyrygent artystyczny wychowanek Tadeusza Strugały, ale także Herberta von Karajana i Leonarda Bernsteina w rozmowie z Agnieszką Malatyńską-Stankiewicz
-
15:32
Prezydent: Polska nie jest tylko miejscem na mapie, a wspólnotą ludzi rozsianych po całym świecie
-
14:48
Pomagali bezbronnym, dziś sami proszą o pomoc. Ciężka sytuacja OTOZ Animals w Tarnowie
-
14:06
Letnia pogoda i od razu... wybrzuszenie. Utrudnienia w ruchu tramwajowym
-
13:54
Ubik: czym jest rzeczywistość i czy naprawdę żyjemy?
-
13:13
Śmiertelny wypadek w Jabłonce
-
12:22
Konie „na gigancie”. Przemierzyły ok. 20 km
-
11:47
Słoneczna pogoda i piękna panorama Tatr w Zakopanem
-
11:40
Czarny bocian wrócił do Szczawnicy. Zachowuje się nietypowo
-
11:04
Elektryczny bus utknął przed Morskim Okiem. Trwa wyjaśnianie przyczyn
-
10:24
Biało-czerwona w górę. Młodzież z Tarnowa mówi o dumie i wzruszeniu
-
10:12
Majówka bez planu? Muzea w regionie tarnowskim mają gotową propozycję
-
09:30
Zbiera butelki, by pomagać. Chce pobić rekord systemu kaucyjnego
-
09:24
Czy rzeczywistość jest tylko złudzeniem? „Ubik” Philipa K. Dicka w Państwie Filozofów
-
08:06
Pożar tartaku w Iwkowej w powiecie brzeskim
-
07:25
Dlaczego tylko Małopolska i Pomorze Zachodnie mają dobre trasy rowerowe
-
21:36
Na sygnale i dwóch kołach. Motoambulans wraca pod Tatry
-
20:10
Gdy historia wraca z hukiem. Widowisko w Sękowej zachwyciło widzów. ZDJĘCIA
-
20:09
Inscenizacja Bitwy pod Gorlicami w Sękowej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze