Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oświęcim: na tę inwestycję mieszkańcy czekają od lat

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.24 11:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Tuż po Euro rusza remont rynku w Oświęcimiu. Na te inwestycje mieszkańcy miasta czekali wiele lat.

Fot. UM Oświęcim

Urzędnicy właśnie wybierają firmę, która wykona prace. Remont będzie kosztował blisko 7 milionów złotych i potrwa rok. Jak mówi Janusz Chwierut pełniący obowiązki prezydenta Oświęcimia, w czerwcu 2013 roku rynek będzie sercem miasta.
"Są zachowane wszystkie elementy historyczne, przede wszystkim układ komunikacyjny, ale też będzie odkrycie starych ruin ratusza oświęcimskiego, będzie też studnia która była też kiedyś na rynku. Będą też fontanny, ławki, będzie też nowa zieleń, myślę że będzie ciekawie" - zapewniał Chwierut.
Starania o remont rynku trwały kilka lat. Przez ponad 60 lat plac szpecił betonowy bunkier z czasów wojny i pawilon handlowy "Tęcza". Dopiero po jego wyburzeniu w 2009 roku pojawiła się szansa na remont tej części Oświęcimia.


(Marek Mędela/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię