Remont ruszył we wtorek zaraz po porannym szczycie. Jednak pierwsze zamknięcia jezdni rozpoczęły się dopiero w nocy z wtorku na środę. Drogowcy zamknęli jedną nitkę w kierunku wyjazdu z miasta, ruch odbywa się drugą jezdnią, po jednym pasie w każdym kierunku. Remont powoduje dodatkowe utrudnienia w tej części Krakowa, a już teraz są tam korki z powodu budowy łącznicy kolejowej w Podgórzu. Remont potrwa do końca maja. 

To zamknięcie planowano już na poniedziałek po porannym szczycie, ale w ostatniej chwili postanowiono poczekać jeszcze jeden dzień. W nocy z poniedziałku na wtorek robotnicy zdemontowali betonowe elementy oddzielające obie jezdnie aby przygotować przejazd na drugą stronę.

W nocy z wtorku na środę dorogowcy zmienili organizację ruchu. Kierowcy o poranku mierzą się więc z nową rzeczywistością. Urzędnicy przypominają jednak, że ulica Zakopiańska jest bardzo ważna, jeżeli chodzi o komunikację podczas Światowych Dni Młodzieży. To przede wszystkim droga dojazdowa do sanktuarium w Łagiewnikach.

 

 

 

 

 

(Kuba Niziński/Maciej Skowronek/ew/ko)