Zabytek ten przechodzi kilkuletnią konserwację, ale jest ona prowadzona tak, że można podziwiać rzeźby, które wyszły spod ręki mistrza. Na czas pandemii prace zostały wstrzymane.

"Goście są w naszej bazylice bardzo mile widziani. Ich obecność będzie oznaką powrotu do normalności" - powiedział we wtorek PAP proboszcz parafii mariackiej ks. dr Dariusz Raś. Dodał, że w świątyni może przebywać jednocześnie 200 osób.

Bazylika będzie dostępna dla turystów od poniedziałku do soboty w godz. 11.30-16.30 oraz w niedzielę od 14.00 do 16.30. Zwiedzanie odbywać się będzie z zachowaniem środków ostrożności. Turyści powinni mieć założone maski i zachowywać odpowiedni dystans, a przed wejściem zdezynfekować ręce. Możliwe będzie zwiedzanie indywidualne i w gronie rodziny, nie będę przyjmowane całe grupy.

 

(PAP/Magdalena Zbylut-Wiśniewska/łk)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.