- A
- A
- A
Nowy most w Andrychowie dopiero za rok? ZDJĘCIA Z BUDOWY
Prawdopodobnie do końca przyszłego roku kierowcy poczekają na nowy most na DK 52 w Andrychowie. Generalna Dyrekacja Dróg Krajowych i Autostrad wybiera właśnie firmę, która dokończy inwestycję.Most na DK 52 w Andrychowie. Fot. M. Mędela
To miała być szybka inwestycja. Drogowcy obiecywali, że nowy most na Wieprzówce w Andrychowie będzie gotowy w czerwcu 2013 roku. Teraz już wiadomo. Prace opóźnią się być może nawet o pół roku. To efekt kłopotów z firmą, która miała przeprawę wybudować. Firma, która wygrała pierwszy przetarg, ogłosiła upadłość. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka teraz drogowców, którzy przejmą opuszczony plac budowy.
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 7
Na ogłoszony przez GDDKiA przetarg wpłynęło 11 ofert. Część wymaga uzupełnienia. Firmy na dostarczenie brakujących dokumentów mają czas do 10 grudnia. Być może w przyszłym tygodniu uda się zakończyć postępowanie.
"Będziemy starać się jak najwcześniej przekazać plac budowy. Nastąpi to tuż po świętach. Z początkiem przyszłego roku, z punktu widzenia formalnego, będzie możliwe rozpoczęcie prac" - tłumaczy Jacek Gryga, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.
Już wiadomo, że most będzie gotowy później niż zakładano. Pierwszy termin oddania przeprawy wyznaczono na czerwiec 2013 roku. Jeszcze kilka dni temu nieoficjalnie mówiło się, że prace zakończą się we wrześniu przyszłego roku. Teraz inwestor zakłada, że most będzie gotowy dopiero pod koniec 2013 roku.
Do tego czasu kierowców i mieszkańców Andrychowa czekają kłopoty. Kierowcy aut osobowych mogą korzystać z objazdów lokalnymi drogami a auta ciężarowe muszą omijać miasteczko szerokim łukiem. Objazd dla tirów, jadących w kierunku Bielska-Białej, wyznaczono przez Zator, Oświęcim i Kęty.
Marek Mędela/Karol Surówka
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
07:31
Koniec sporu o parkingi w Wieliczce. Burmistrz podjął decyzję
-
07:16
Remont jednego z symboli Krakowa. Barbakan częściowo zasłoniły rusztowania
-
07:00
Czy pierwszy tramwaj pojedzie do Mistrzejowic 1 września? "Wykonawca wierzy, my też się staramy"
-
06:42
Burzowy poniedziałek w Małopolsce. Po upalnym popołudniu przyjdzie wyraźne ochłodzenie
-
06:21
Kolizja czterech samochodów na A4 w Krakowie. Zablokowany pas w kierunku Katowic
-
06:03
Referendum w Mszanie Dolnej. Nieoficjalnie: mieszkańcy zostawili wójta, odwołali całą radę
-
21:05
Dlaczego narzekamy? Kiedy daje ulgę, a kiedy zaczyna szkodzić?
-
20:29
52 osoby potrzebowały pomocy w Tatrach. Tragiczny finał akcji nad Morskim Okiem
-
19:58
Studentka krakowskiej AGH z brązowym medalem ME w kolarstwie górskim!
-
19:45
Remont Alei Słowackiego w Krakowie. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia
-
19:00
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1629 16.08.2026
-
18:44
Folkowe serce regionu. Karpaty Offer
-
18:44
Piękny Jaś króluje nad Jeziorem Rożnowskim. Robią z niego nawet tacos i lody
-
16:56
Trudne powroty z długiego weekendu. Korki, wypadki, utrudnienia
-
16:49
Najlepsze pierogi wybrane, ale smaków jest znacznie więcej. Festiwal Pierogów w Krakowie
-
16:44
Cracovia zwycięża z Rakowem. Wisła uległa Górnikowi
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 9. - Kraków leczył wodą. Historia dwóch zapomnianych uzdrowisk
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 8. - Zniknęły rodzinne apteki. Jak PRL zmienił farmację w Krakowie
-
15:05
Dieta a zdrowa skóra. Fakty, mity i to, co naprawdę działa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze