Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy komendant straży miejskiej złożył przysięgę. ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2013.01.04 10:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Dziś były dyrekto rDyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Krakowie oficjalnie przejął obowiązki komendanta strazy miejskiej w Krakowie.

fot. Paweł Krawczyk

Zaprzysiężenie nowego komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa Adama Młota/ fot. Paweł Krawczyk

Nowo powołany komendant zapowiedział, że w ciągu trzech miesięcy złoży prezydentowi Krakowa propozycje zmian w straży. Zadeklarował na antenie Radia Kraków że w pierwszej kolejności przeanalizuje struktury jednostki, będzie dążył do jej uporządkowania i przewartościowania priorytetów. Adam Młot zamierza wzmocnić rolę strażnika rejonowego m.in. poprzez zwiększenie liczby funkcjonariuszy na peryferyjnych osiedlach Krakowa oraz postawić ściślejszą współpracę z policjantami dzielnicowymi.
Będą zmiany ale nie rewolucyjne - tak można podsumować zapowiedzi nowego komendanta krakowskiej straży miejskiej. Adam Młot zapewniał, że rewolucji w straży miejskiej sobie nie wyobraża. Ale zmiany zapowiedział. Stwierdził, że do tej pory straż kładła zbyt duży nacisk na restrykcje, czyli mandaty. Prasa donosiła nawet, że strażnicy mają limity mandatów, które muszą wypełniać. Według Adama Młota nakładanie mandatów nie powinno być głównym celem pracy strażników miejskich.Nowy komendant nie jest zwolennikiem przekształcenia straży miejskiej w policją municypalną.


(Joanna Gąska)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię